Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Grupa Bilderberg - czy oni rządzą światem?

Finanse

rss

Grupa Bilderberg - czy oni rządzą światem?

2014.03.03//  W. Vitkacy
Mamy do czynienia z niebywałym postępem cywilizacyjnym, który tak naprawdę nie powoduje niczego dobrego. Stale rośnie ogromna presja, jak sprostać nowym i coraz trudniejszym wymaganiom ludzkości, jak pomieścić na coraz bardziej ścieśniających się terenach nowych mieszkańców danego państwa, skąd zaopatrywać się w kończące się już surowce. W obliczu wielkich zmian dokonujących się na naszych oczach ludzie pragną coraz to większej władzy i większych możliwości. W walce o wpływy, niewinni, niczego nieświadomi ludzie tracą życie, a władze państwowe chcą poszerzać zasięg swojego terytorium i swoich działań. Kto sprawuje porządek nad tym wszystkim? Kto pilnuje ładu na świecie w obliczu tej presji? Kto spiskuje za naszymi plecami?
grupa Bilderberg
grupa Bilderberg
grupa Bilderberg

Od lat krążą wokół niej teorie spiskowe – Grupa Bilderberg. Najbardziej tajemnicze stowarzyszenie na świecie, które wywołuje sporo kontrowersji i nadal pozostaje dla nas – zwykłych ludzi – zagadką. Początek swojego istnienia, grupa zawdzięcza najprawdopodobniej pochodzącemu z Polski – Józefowi Retingerowi. Pierwsze spotkanie grupy zostało powołane w 1954r. w Holandii, a dokładniej – w hotelu Bilderberg (stąd nazwa grupy). Wówczas obradowania dotyczyły tematów niekoniecznie szczególnych, ponieważ omawiane były „problemy światowe”.
grupa Bilderberg
grupa Bilderberg
grupa Bilderberg

Spotkania grupy Bilderberg odbywają się raz w roku. Są ściśle tajne i jedynie specjalnie wyselekcjonowani dziennikarze, mogą uczestniczyć w posiedzeniach stowarzyszenia. To co jest omawiane na samych spotkaniach, nigdy jednak nie jest upubliczniane. Sama grupa składa się z najwyższych światowych elit, m.in.: James Wolfensohn (prezes Banku Światowego), Tony Blair (były premier Wielkiej Brytanii), Melinda Gates (żona Billa Gatesa), Hilary Clinton (żona byłego prezydenta USA) – są to ludzie bardzo wpływowi na całym świecie i to prawdopodobnie właśnie oni podejmują decyzje dotyczące wszystkich wydarzenia politycznych, gospodarczych i ekonomicznych całego świata.
grupa Bilderberg
grupa Bilderberg
grupa Bilderberg

Wszystkie spotkania odbywają się w ściśle strzeżonych miejscach, bacznie pilnowanych i obserwowanych przez służby porządkowe, które nikogo nie wpuszczają na teren, gdzie obecnie przebywa światowa elita. Działalność grupy była niejednokrotnie krytykowana za swoją szczególną tajemniczość oraz wewnętrzne spiski. Opinia publiczna, choć tak bardzo domagająca się wyjaśnień – co dzieje się w trakcie spotkań – nigdy nie została usatysfakcjonowana. Stąd też wiele teorii spiskowych. Jedna z nich twierdzi, że grupa wywodzi się ze średniowiecznego związku Czarnych Gwelfów (włoskich oligarchów), natomiast inna teoria wiąże grupę Bilderberg ze starożytnym zrzeszeniem wolnomularzy.
grupa Bilderberg
grupa Bilderberg
grupa Bilderberg

Czy rzeczywiście grupa Bilderberg jest oficjalnym rządem światowym? Czy ludzie z najwyższej półki mają wpływ na losy całego świata? Czy ustalają między sobą nowy porządek świata? Prawdopodobnie nigdy nie poznamy odpowiedzi na te pytania i nadal będziemy tkwić w niepewności. Zdecydowanie jednak coś jest na rzeczy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Grupa Bilderberg - czy oni rządzą światem?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Grupa Bilderberg - czy oni rządzą światem?