Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Gwałtowna przecena złotego po obniżeniu ratingu Grecji i Hiszpanii

Opinie

rss

Gwałtowna przecena złotego po obniżeniu ratingu Grecji i Hiszpanii

2009.12.10//  Marcin R. Kiepas
Informacja o obniżeniu przez agencję Standard&Poor's perspektywy ratingu Hiszpanii rykoszetem uderzyła w złotego. Jedynie opanowaniu amerykańskich inwestorów można zawdzięczać, że za dolara nie trzeba płacić na koniec dnia ponad 2,84 zł, a za euro 4,17 zł.
Przeczytaj także: W co inwestować? »W środę w dalszym ciągu karty na polskim rynku walutowym rozdawały agencje ratingowe. Po tym jak wczoraj decyzja o obniżeniu ratingu Grecji przez Fitch, gwałtownie przeceniła złotego, dziś cios zadał Standard&Poor's. Po południu agencja ta poinformowała, że obniża perspektywę ratingu Hiszpanii do negatywnej ze stabilnej. To natychmiast zwiększyło awersję do ryzyka, stając się impulsem do wyprzedaży złotego i innych walut regionu. Kurs USD/PLN poszybował do 2,8355 zł, a EUR/PLN do 4,1705 zł. Sytuację uspokoili dopiero Amerykanie.
Po spadkowym otwarciu, Wall Street dość sprawienie zaczęło odrabiać straty, dając pozytywny impuls dla innych rynków. To pozwoliło złotemu zredukować straty. O godzinie 17:13 kurs USD/PLN testował poziom 2,8151 zł, a EUR/PLN 4,1464 zł. Oznacza to odpowiednio wzrost o 1,1 i 2,3 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia.

Po kilku dniach wyprzedaży złotego, rośnie prawdopodobieństwo jego umocnienia. Czwartek może być takim dniem, o ile któraś z agencji ponownie nie postraszy niższym ratingiem. Większego wpływu na zachowanie polskiej waluty nie powinny mieć wyniki jutrzejszego posiedzenia Narodowego Banku Szwajcarii i Banku Anglii.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Gwałtowna przecena złotego po obniżeniu ratingu Grecji i Hiszpanii

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Gwałtowna przecena złotego po obniżeniu ratingu Grecji i Hiszpanii