Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Hakerzy znajdą pracę w służbach specjalnych

Firma

rss

Hakerzy znajdą pracę w służbach specjalnych

2012.01.09//  D. Pęgiel
Jedna z brytyjskich służb specjalnych - Centrum Komunikacji Rządowej (Government Communications Headquarters, GCHQ) w niecodzienny sposób przeprowadzała nabór pracowników. Przez ponad miesiąc na stronie internetowej GCHQ zamieszczało zestaw liczb, z których chcący uzyskać zatrudnienie mieli wydobyć kod. Jego wprowadzenie otwierało podstronę z ofertami pracy od 20 tysięcy funtów.
Hakerzy znajdą pracę w służbach specjalnych Hakerzy...
Hakerzy znajdą pracę w służbach specjalnych ...Hakerzy znajdą pracę...
Hakerzy znajdą pracę w służbach specjalnych ...w wywiadzie

Sporo dyskusji na forach internetowych wywołały natomiast inne sposoby uzyskiwania potrzebnego kodu. Np. Andriej Masałowicz zdobył go w ciągu 5 minut, dzięki wiedzy o strukturze stron. Ekspert w analizie konkurencyjności, na którego powołuje się portal Głos Rosji, przyznał, że nie zdziwiły go testy zastosowane przez GCHQ, gdyż w Wielkiej Brytanii podobnie jak w Stanach Zjednoczonych często  w ten sposób  werbuje się hakerów.
Przeczytaj także: 10 najbardziej kosztownych ataków hakerskich » Masałowicz przyznaje jednak, iż wielu potencjalnych kandydatów podchodzi do tego typu ofert z nieufnością, nie chcąc się ujawniać. Według niego w dobie rosnącej siły Internetu, rośnie także wartość hakerów, a sposoby ich werbunku przez służby specjalne staja się coraz bardziej wyrafinowane. Ekspert podkreśla, że sieć jest doskonałym narzędziem dla wywiadu, który potrzebuje obecnie hakerów nie tylko do jednorazowych zleceń, ale także do stałej pracy w cyberprzestrzeni.
Hakerzy znajdą pracę w służbach specjalnych
Hakerzy znajdą pracę w służbach specjalnych
Hakerzy znajdą pracę w służbach specjalnych

Zdaniem Masałowicza doskonałymi przykładami potęgi Internetu są wydarzenia w Kirgizji i krajach arabskich, gdzie za pomocą nowoczesnych metod komunikacji przewodzono zamieszkami, wywołano chaos i obalono rządy. "W Egipcie 30 tysięcy ludzi z "Facebookiem" wystarczyło, aby wyprowadzić na plac 2 miliony" -oznajmił specjalista.
Przeczytaj także: Symantec donosi o szpiegostwie przemysłowym na wielką skalę » Według innego eksperta "Głosu Rosji" Jewgienija Juszczuka służby specjalne starają się przejmować osoby, które swój potencjał kierują na destrukcyjne cele lub chęć wzbogacenia się. W takich przypadkach wywiad jest gotów przymknąć oczy na pewne wyskoki tylko po to, by interesujący go człowiek pracował przeciwko wspólnemu przeciwnikowi.

Hakerzy są niezbędni przy tworzeniu cyberbroni, która dzieli się na ofensywna (np. wyłączania systemów), defensywną (obrona przed atakami) i wywiadowczą (tajny nadzór i zbieranie danych). Ostatnia z wymienionych rozwija się najszybciej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: ruvr.ru


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Hakerzy znajdą pracę w służbach specjalnych

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Hakerzy znajdą pracę w służbach specjalnych