Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Hiszpanie nie zamierzają płacić podatku od depozytów

Finanse

rss

Hiszpanie nie zamierzają płacić podatku od depozytów

2013.03.26//  D. Pęgiel
Według Stowarzyszenia Użytkowników Banków nie tylko właściciele wielkich fortun, ale także zwykli obywatele przelewają pieniądze na zagraniczne konta. Ponadto wielu Hiszpanów dzieli oszczędności w taki sposób, by na żadnym rachunku nie mięć więcej niż 100 tysięcy euro - podało Polskie Radio.       

Od początku kryzysu, czyli od 2008 roku, z hiszpańskich banków wycofano blisko 300 miliardów euro. Z danych opublikowanych przez Banco de Espania wynika, że jako pierwsi swoje pieniądze wycofali zagraniczni inwestorzy. Następni byli właściciele dużych fortun oraz osoby, które przestraszyły się bankructwa hiszpańskich instytucji finansowych.
Hiszpanie nie zamierzają płacić podatku od depozytów Hiszpanie...
Hiszpanie nie zamierzają płacić podatku od depozytów ...nie zamierzają płacić...
Hiszpanie nie zamierzają płacić podatku od depozytów ...podatku od depozytów

Obecnie nawet zwykli ciułacze obawiają się losu Cypryjczyków. Wielu wzięło pod uwagę słowa ministra finansów Luisa de Guindosa, który starał się uspokoić klientów banków, twierdząc, że „oszczędności poniżej 100 tysięcy euro są święte. Dotyczy to nie tylko Cypru, ale wszystkich krajów eurolandu”.

Zdaniem Stowarzyszenia Użytkowników Banków wielu obywateli zakłada nowe konta, aby na żadnym nie przechowywać więcej niż 100 tysięcy euro. Ponadto hiszpańskie gazety i portale społecznościowe instruują jak szybko założyć zagraniczne konto.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Polskie Radio


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Hiszpanie nie zamierzają płacić podatku od depozytów

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Hiszpanie nie zamierzają płacić podatku od depozytów