Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   "IPhone 5 to rasizm technologiczny" - twierdzi katolicki dziennik

Opinie

rss

"IPhone 5 to rasizm technologiczny" - twierdzi katolicki dziennik

2012.09.16//  P. Rączka
Profesor filozofii - Chiary Giaccardi z katolickiego uniwersytetu w Mediolanie, napisała w katolickim dzienniku "Avvenire", iż jest zaniepokojona "gorączką", jaka towarzyszy zbliżającej się premierze telefonu iPhone 5. Autor apeluje do czytelników, że jest to doskonały moment na refleksję na temat gonitwy za nowinkami technicznymi, gdyż rodzi się na naszych oczach "rasizm technologiczny".
W ocenie dziennika włoskiego Episkopatu, chęć posiadania nowego sprzętu - takiego jak iPhone 5, prowadzi do nowych form nierówności oraz podziałów na tych, którzy są w jego posiadaniu i tych, którzy go nie posiadają. Takie coś prowadzi do - jak zaznaczono - "kompleksu społecznej niższości". "Te same technologie, które uczyniły świat bardziej horyzontalnym grożą teraz tym, że przyniosą nowe napięcia"- stwierdza prof. Giaccardi na łamach katolickiego dziennika.

Chiary Giaccardi zadaje pytanie, czy kilka milimetrów i gramów mniej w nowym aparacie, powinno budzić takie ogólnoświatowe zainteresowanie wśród ludzi. Profesor zarzuca dziennikarzom, że dokładają cegiełkę do całego szumu i tym samym stają się "ludźmi marketingu w służbie firm".
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
"IPhone 5 to rasizm technologiczny" - twierdzi katolicki dziennik

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   "IPhone 5 to rasizm technologiczny" - twierdzi katolicki dziennik