Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Impuls do realizacji zysków z rynków globalnych

Opinie

rss

Impuls do realizacji zysków z rynków globalnych

2012.01.13//  Marcin R. Kiepas
 Po czwartkowym zdecydowanym umocnieniu złotego, gdy zyskał on 7 groszy do dolara i ponad 5 groszy do euro, piątek upływa pod znakiem realizacji zysków. W południe kurs USD/PLN testował 3,4473 zł, rosnąc o 1 grosz. EUR/PLN, po wzroście o pół grosza, testował natomiast poziom 4,4120 zł.
Przeczytaj także: USDPLN - pomogło odbicie na EURUSD » Impuls do realizacji zysków, podobnie jak w przypadku wczorajszego umocnienia, napłynął z rynków globalnych. To przede wszystkim wpływ realizacji zysków na EUR/USD oraz lekkiego pogorszenia sentymentu do Węgier. Neutralny wpływ mają natomiast, opublikowane przed południem, wyniki aukcji włoskich obligacji. Ich rentowność wprawdzie spadły w stosunku do poprzedniej aukcji, ale inwestorzy mogli liczyć na nieco większy spadek, o czym świadczyły rentowności na rynku wtórnym.
W godzinach popołudniowych głównym wyznacznikiem notowań złotego będą z jednej strony wyniki kwartalne JPMorgan Chase (godz. 13:00), co ukształtuje nastroje na rynkach globalnych. Z drugiej strony, będą nimi dane makroekonomiczne z Polski.
Główny Urząd Statystyczny opublikuje grudniowe dane o inflacji CPI w grudniu (prognoza: 4,6% R/R), natomiast Narodowy Bank Polski listopadowe dane o bilansie płatniczym (prognoza: -1,4 mld EUR) oraz grudniowy raport o podaży pieniądza (prognoza: 11,2% R/R).

Wyższa inflacja, zmniejszająca szanse na obniżki stóp procentowych (zwłaszcza w kontekście środowej wypowiedzi prezesa NBP o malejącym prawdopodobieństwie cięcia stóp procentowych) oraz niższy od oczekiwań deficyt rachunku bieżącego mogą złotego wzmocnić.

Wczorajszy silny spadek EUR/PLN i powrót w okolice dołka z końca roku, potwierdza zakończenie trendu wzrostowego na tej parze do jakiej doszło w grudniu. Wówczas została przełamana półroczna linia trendu wzrostowego oraz zanegowana struktura coraz wyższych dołków i szczytów.

Główny trend nie uległ zmianie natomiast na wykresie USD/PLN. Obserwowane w tym tygodniu spadki to tylko spadkowa korekta, po zakończeniu której można oczekiwać dalszych wzrostów. Dopiero pokonanie dołka z końca grudnia będzie sygnałem sprzedaży (3,3524 zł).
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Impuls do realizacji zysków z rynków globalnych

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Impuls do realizacji zysków z rynków globalnych