Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Inflacja może wzrosnąć w sierpniu

Opinie

rss

Inflacja może wzrosnąć w sierpniu

2011.08.12//  Przemysław Kwiecień
Roczna dynamika cen konsumenta obniżyła się w lipcu do 4,1% z 4,2% w czerwcu, podczas gdy rynek (włącznie z nami) oczekiwał wzrostu do 4,3%. Niska inflacja to w dużej mierze znacznie mniejszy od zakładanego przez nas wzrost cen paliw (jedynie o 0,2% m/m), a także większe niż założyliśmy spadki cen odzieży i obuwia (-2,3% m/m), pokazujące, iż po wyraźnych podwyżkach na wiosnę sklepy musiały zaproponować wyjątkowo atrakcyjne warunki wyprzedaży aby pozbyć się letnich kolekcji. W sierpniu inflacja może nieznacznie wzrosnąć, ale w dalszej części roku będzie powoli obniżać się.
Po publikacji danych złoty bardzo nieznacznie stracił. Wzrost kursu EURPLN z 4,14 do 4,1490 jest jednak nieznaczny w porównaniu z obserwowaną w tym tygodniu zmiennością. Dane nie zmieniają bowiem wiele jeśli chodzi i politykę RPP – szans na kolejne podwyżki i tak już nie było. Rynek stopy procentowej dyskontuje wręcz obniżkę stóp na przełomie roku. Na moment obecny zakładamy, iż RPP do końca roku nie zmieni poziomu stóp procentowych.

Na rynku walutowym obserwujemy dziś kontynuację umocnienia złotego, choć nastroje są chwiejne. Jeszcze rano polska waluta traciła po danych o PKB z Francji (w drugim kwartale we Francji nie było wzrostu), jednak od 9.30 złoty systematycznie zyskuje - najbardziej w relacji do franka, a to dzięki wzrostom na parze EURCHF. O godzinie 14.35 frank kosztował 3,7670 złotego, zaś dolar 2,9065 złotego.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Inflacja może wzrosnąć w sierpniu

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Inflacja może wzrosnąć w sierpniu