Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Internet dla każdego - PiS odgrzewa stary pomysł

Polityka

rss

Internet dla każdego - PiS odgrzewa stary pomysł

2010.01.25//  E. Zumbach
Korzystanie z usługi stałego dostępu do sieci internet jest przywilejem niespełna połowy mieszkańców polskich miast, podczas gdy na wsi jest to już tylko 35 proc. Prawo i Sprawiedliwość odwołując się do braku konstruktywnych działań ze strony rządu, podjęło cenną inicjatywę, zmierzającą do zmiany tej smutnej rzeczywistości.
Internet dla każdego - PiS odgrzewa stary pomysł Czy projekt PiS to tylko chwyt marketingowy i ukłon w stronę nowych wyborców - internautów?
Internet dla każdego - PiS odgrzewa stary pomysł Prawo i Sprawiedliwość propaguje pomysł wprowadzenia pożyczek na zakup komputerów
Internet dla każdego - PiS odgrzewa stary pomysł Dzienna spłata takiego kredytu miałaby wynieść 2 zł., czyli mniej więcej tyle, ile kosztuje drożdżówka

Projekt PiS zakłada wprowadzenie systemu pożyczek, gwarantowanych przez państwo i spłacanych w przeciągu maksymalnie 3 lat na kupno sprzętu komputerowego. Dzienny koszt spłaty takiego kredytu miałby wynieść tyle, ile kosztuje… drożdżówka, czyli około 2 złotych. Stąd wzięło się propagowane hasło „komputer za drożdżówkę”.

Prawo i Sprawiedliwość opowiada się również za wprowadzeniem ulgi podatkowej na zakup pierwszego komputera w wysokości 18 proc. wartości sprzętu, maksymalnie do kwoty 500 zł.
W swoich rozwiązaniach partia proponuje, by na gminy nałożyć prawny obowiązek dostarczania mieszkańcom łączy internetowych, podobnie jak czynią to w wypadku doprowadzania infrastruktury wodnej, czy kanalizacji.

Pomysł wydaje się być jak najbardziej słuszny. Jednak wypada przypomnieć, że podobny w swoich założeniach projekt ustawy jest już dawno w Sejmie i odbyło się już nawet jego pierwsze czytanie. Jak nie trudno się domyśleć, klub parlamentarny PiS opracował konkurencyjny wobec rządowego plan internetyzacji polskich miast i wsi. Czy zdoła przeforsować go w Sejmie?
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Internet dla każdego - PiS odgrzewa stary pomysł

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Internet dla każdego - PiS odgrzewa stary pomysł