Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Inwestorzy wyprowadzeni w pole

Finanse

rss

Inwestorzy wyprowadzeni w pole

2009.06.09//  Marcin R. Kiepas
Wtorkowa sesja na GPW może rozpocząć się od lekkich wzrostów. Wczoraj bowiem rodzimi inwestorzy zostali wyprowadzeni w przysłowiowe pole przez swych kolegów z Wall Street.
 
Jakkolwiek Amerykanie na początku notowań zdecydowanie sprzedawali akcje, ale w końcówce równie ochoczo je kupowali. W efekcie indeks DJIA zakończył dzień na poziomie zbliżonym do piątkowego, a S&P500 spadł tylko o 0,1 procenta. Na tym tle, wczorajsza przecena WIG20 o 2,15 procenta i WIG o 1,8 procenta, prezentuje się jako ruch nieco przesadzony.

Podobnie jak to miało miejsce w poniedziałek, polski rynek akcji powinien dziś podążać ścieżką wyznaczoną, najpierw przez europejskie, a później amerykańskie giełdy. Większego wpływu na sytuację na rynkach akcji nie będzie miała, ani zaplanowana na godzinę 12-tą publikacja kwietniowych danych o produkcji przemysłowej w Niemczech, ani dane o zapasach amerykańskich hurtowników, które ujrzą światło dzienne o godzinie 16-tej.

Potencjalny wpływ na nastroje może dziś mieć, zaplanowane na godzinę 16:30 wystąpienie amerykańskiego Sekretarza Skarbu oraz prawdopodobna publikacja przez Departament Skarbu USA listy 10 instytucji finansowych, które będą mogły wcześniej spłacić pomoc z programu TARP. Tyle tylko, że w przypadku polskiej giełdy, te wydarzenia wpłyną już na przebieg środowej sesji.

Wczorajsze spadki indeksu WIG20 i WIG nie wpłynęły na sytuację techniczną na wykresach obu par. W dalszym ciągu wygenerowane przed tygodniem silne sygnały kupna w postaci wybicia górą obu indeksów z miesięcznej konsolidacji (towarzyszyło temu przełamanie silnych średnioterminowych oporów), pozostają aktualne. Dlatego do czasu ich zanegowania, wzrosty na GPW są scenariuszem bazowym na najbliższe tygodnie.

Z punktu widzenia psychologii, piątkowe i poniedziałkowe cofnięcie GPW, co negatywnie ją wyróżnia na tle Wall Street, jest korzystnym dla posiadaczy akcji zjawiskiem. Jest bowiem zimnym kubłem wody na rozpalone głowy giełdowych graczy, którzy po zeszłotygodniowym wybiciu górą, zaczęli przelicytowywać się w typowaniu punktu docelowego tej zwyżki. Spadki natomiast prowadzą do zwiększenia niepewności wśród inwestorów. A to jest niezbędne czynnik do kontynuacji wzrostów po ścianie strachu, który to proces obserwujemy od połowy lutego.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Inwestorzy wyprowadzeni w pole

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Inwestorzy wyprowadzeni w pole