Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Jak dobrze rozpocząć dzień pracy?

Firma

rss

Jak dobrze rozpocząć dzień pracy?

2022.07.28//  S. Sikorska
Idealny pracownik powinien być kreatywny, pracowity, odpowiednio zmotywowany, musi umieć radzić sobie w sytuacjach stresowych, a najlepiej, żeby jeszcze bezustannie skupiał się na poprawianiu dotychczasowych wyników, prowadząc firmę na wyżyny. Żeby pasować do tego modelu, nie wystarczą jednak odpowiednie cechy charakteru i chęci. Potrzeba jeszcze prawidłowej organizacji dnia, stosownego odpoczynku i dobrego nastawienia. Jak to wszystko osiągnąć? Zarówno kondycja fizyczna, jak i umysłowa zależna jest od stylu życia, jaki prowadzimy oraz od nastawienia, jakie mamy do różnych spraw. Psychologowie są przekonani, że od tego, w jaki sposób rozpoczniemy dzień pracy, zależy cały jego przebieg.
Dobry początek dnia Gdy się wyśpisz...
Dobry początek dnia ...masz lepszy humor...
Dobry początek dnia ...i jesteś wydajniejszy

Podstawą jest wysypianie się i pobudka o stałej porze. Dzięki temu, wpadamy w prawidłowy rytm, a nasz organizm przyzwyczaja się do tego, o jakich porach ma być najbardziej aktywny. Rano mamy czas na rozbudzenie się, następnie osiągamy najwyższą aktywność w czasie pracy, a zmęczenie zaczynamy odczuwać, kiedy wracamy do domu. Osoby niewyspane mają problem z dojściem do optimum swoich sił fizycznych i intelektualnych, przez co pracują zwykle na pół gwizdka. Jednocześnie, zaspanie generuje silny stres od pierwszych minut po wstaniu z łóżka, dlatego pamiętajmy, by odpowiednio wcześnie chodzić spać i zapewniać sobie prawidłową ilość odpoczynku. Będziemy mogli wstać o takiej godzinie, by mieć czas na poranną kawę i pożywne śniadanie, a także spokojne dotarcie do firmy.
Dobry początek dnia
Dobry początek dnia Nie spóźniaj się
Dobry początek dnia

Pojawienie się w pracy na czas pozwala nam przygotować się do wypełniania czekających nas obowiązków. Zanim jednak zaczniemy je wykonywać, zastanówmy się, co dokładnie mamy do zrobienia danego dnia. Skupiajmy się przy tym na bieżących sprawach, nie roztrząsajmy zanadto dnia poprzedniego. Szczególnie, jeśli uprzednio coś nam nie wyszło. Nowy dzień należy rozpoczynać z pełnym optymizmem.
Dobry początek dnia
Dobry początek dnia Witaj współpracowników
Dobry początek dnia

Dobre relacje ze współpracownikami też mają znaczenie. Po przyjściu do pracy przywitajmy się z osobami, z którymi pracujemy. Dbajmy o dobrą atmosferę w firmie, ponieważ to od niej w dużym stopniu zależy nasze samopoczucie w kolejnych godzinach. Im lepsze będą nasze kontakty z kolegami z pracy, tym przyjemniej upłynie nam dzień.
Dobry początek dnia
Dobry początek dnia Uporządkuj miejsce pracy
Dobry początek dnia

Porządek na stanowisku pracy jest ważny bez względu na to, czy pracujemy przy biurku, czy obsługujemy maszynę. Sprawia on, że łatwiej jest nam wykonywać wszystkie obowiązki. W razie pośpiechu, szybciej znajdziemy poszczególne przedmioty niezbędne do pracy. Dodatkowo, ład w najbliższym otoczeniu wpływa na podświadomość, dając nam poczucie spokoju.
Dobry początek dnia Bądź optymistą,...
Dobry początek dnia ...wierz w powodzenie...
Dobry początek dnia ... i ustal plan dnia

Pozytywne nastawienie to podstawa w każdym zawodzie. Nawet, jeśli już na wejściu zdenerwuje nas szef lub współpracownik, nie ulegajmy negatywnym emocjom i nie pozwólmy nikomu wyprowadzić nas z równowagi. Starajmy się wierzyć, że wszystkie zaplanowane zadania uda się wykonać w ustalonym czasie i nie będzie to wymagało od nas przesadnego wysiłku. Przekonanie samego siebie do tego, że wszystko się powiedzie bywa trudne, lecz trening czyni mistrza, więc warto próbować.
Dobry początek dnia
Dobry początek dnia
Dobry początek dnia

Plan działania ustalmy już rano i stosujmy się do niego w następnych godzinach. Możemy go spisać, żeby później móc odznaczać wykonane zadania. W ten sposób zauważymy efekty własnej pracy, a to będzie napawało nas optymizmem i rozbudzi motywację do dalszej pracy. Jeśli pracujemy w grupie, zróbmy rano naradę, by każdy dokładnie poznał swoje obowiązki na dany dzień. Ustalmy przy tym priorytety i nie zajmujmy się niczym postronnym. Jeśli wybijemy się na chwilę z rytmu pracy, powrócenie do niego może być trudne. Główne zadania warto wykonać w pierwszej kolejności nawet, jeśli nie gonią nas terminy. Im szybciej zrobimy to, co najważniejsze, tym mniej stresu będziemy odczuwali w dalszej części dnia.
Dobry początek dnia
Dobry początek dnia Zaplanuj przerwy
Dobry początek dnia

Przerwy to czas na regenerację sił. Jeżeli nie są one odgórnie ustalone przez pracodawcę i sami określamy, kiedy nastanie chwila relaksu, już rano zastanówmy się, o jakiej porze będzie na to najlepszy moment. Praca ze świadomością zbliżającej się przerwy jest łatwiejsza i nawet, jeśli nasze obowiązki zawodowe są monotonne, to oczekiwanie na przerwę będzie nas motywowało do ich sumiennego wykonywania.

Kiedy wyspani i pozytywnie nastawieni przywitamy się już ze współpracownikami, uporządkujemy stanowisko pracy oraz ustalimy plan działania na cały dzień, z uśmiechem na twarzy możemy wreszcie wziąć się do pracy!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak dobrze rozpocząć dzień pracy?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Jak dobrze rozpocząć dzień pracy?