Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Jakuza musi popracować nad modelem biznesowym

Firma

rss

Jakuza musi popracować nad modelem biznesowym

2011.09.04//  D. Pęgiel
Masatoshi Kumagai, jeden z szefów Inagawa-kai (syndykatu wchodzącego w skład japońskiej Jakuzy), przyznał w rozmowie z francuskim magazynem "L’Expansion", że jego organizacja musi zmodernizować swój model biznesowy - poinformował portal Pb.pl.

Jakuza to potężna siła ekonomiczna w Japonii. Jest podzielona pomiędzy trzy rodziny, które tworzą 22 syndykaty. W ich szeregach znajduje się prawie 100 tysięcy osób. Zakrojona na ogromną skalę współpraca tej organizacji z japońskim rządem przyniosła znaczne bogactwa członkom syndykatów. Sytuacja uległa zmianie po zamordowaniu przez nich w 2007 roku Iccho Ito, burmistrza Nagasaki. Władze Kraju Kwitnącej Wiśni uznały tę zbrodnie za gwałt na demokracji i wypowiedziały wojnę Jakuzie.
Jakuza
Jakuza Jakuza
Jakuza

- Media pokazują Jakuzę jako potężną organizację obracającą milionami. Prawda jest zgoła odmienna. Jesteśmy na skraju wyczerpania, musi dokonać się gruntowna rewolucja w naszych działaniach, inaczej przestaniemy istnieć – tłumaczy sytuację organizacji Kumagai.

Najgorzej prezentuje się sprawa sektora finansowego, który w czasach prosperity, dzięki poufnym informacjom, przysparzał Jakuzie oszałamiających zysków. Organizacja otrzymywała cenne dane, zanim te ujrzały światło dzienne. Jednak ten okres już się skończył.
Jakuza
Jakuza
Jakuza

- Nadszedł czas, żebyśmy rozejrzeli się za czymś nowym. Działamy lokalnie, ale pragniemy rozpocząć operację zagranicą, może to być trudne, bo jak dotąd nie współpracowaliśmy z mafiami zagranicznymi. Skupimy się na Azji – przyznaje Masatoshi Kumagai. - Co najważniejsze, musimy poprawić masz image, Japończycy już się nas nie boją, mogą pozbyć się nas całkowicie – twierdzi członek Jakuzy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Puls Biznesu, pb.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jakuza musi popracować nad modelem biznesowym

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Jakuza musi popracować nad modelem biznesowym