Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Janusz Korwin-Mikke vs. Janusz Palikot - debata liderów Nowej Prawicy i Ruchu Palikota

Polityka

rss

Janusz Korwin-Mikke vs. Janusz Palikot - debata liderów Nowej Prawicy i Ruchu Palikota

2011.08.29//  D. Pęgiel
W niedzielę wieczorem na ringu ustawionym w niewielkiej sali gimnastycznej na warszawskich Powązkach odbyła się debata Janusza Palikota, lidera Ruchu Palikota, z Januszem Korwin-Mikke, przywódcą Nowej Prawicy. Prawie dwugodzinna debata obejmowała 12 rund, z czego dziewięć poświęcono na odpowiednie tematy. Pozostałe przeznaczono na oświadczenia kandydatów, odpowiedzi na pytania widzów oraz podsumowanie. Pojedynkowi przyglądało się ponad 200 osób.
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke

- Ruch Palikota proponuje nowoczesne państwo, coś w rodzaju rewolucji świeckiej, jaka dzisiaj Polsce jest potrzebna – oznajmił Palikot. Dodał, że rewolucja ta powinna stanąć na czterech filarach - państwie obywatelskim, przyjaznym, świeckim i socjalnym.

- Nowa Prawica chce państwa normalnego. Państwo normalne w odróżnieniu od państwa społecznego, o którym mówił mój poprzednik, nie wtrąca się do tego, co ludzie robią w łóżku. Państwo normalne nie wtrąca się w planowanie rodziny – oświadczył Korwin-Mikke.
Janusz Palikot
Janusz Palikot Janusz Palikot
Janusz Palikot

Lider Nowej Prawicy opowiada się za "państwem malutkim", czyli za wyraźnym oddzieleniem władzy ustawodawczej i wykonawczej, zmniejszeniem Sejmu i Senatu oraz rządu. Przywódca Ruchu Palikota podkreślał, że należy zlikwidować Senat i powiaty oraz ograniczyć liczbę radnych i posłów. Zaoszczędzone w ten sposób środki proponował przekazać na walkę z niżem demograficznym.

W sprawach gospodarczych obaj politycy opowiedzieli się za zmniejszeniem biurokracji. - Rynek sam z siebie nie przełamie ograniczeń. Państwo jest po to, żeby tam, gdzie napotyka się na barierę kulturową, społeczną, zainicjować pewien proces – mówił Palikot. - My uważamy, że nie należy w ogóle ingerować w cokolwiek. Jeżeli coś się nie opłaca, jeżeli czegoś ludzie nie robią, to znaczy, że to nie jest potrzebne – ripostował Korwin-Mikke.

W rundzie poświęconej polityce zagranicznej lider Nowej Prawicy twierdził, że należy pozbyć się w niej uczuć i sympatii. - Musimy prowadzić zimną politykę interesu państwowego. Państwa nie mają przyjaźni, państwa mają tylko interesy – zaznaczył. Dodał, że potrzebne jest do tego silne wojsko.

- Dzisiejsza polityka polska to jest z jednej strony kondominium kretynów w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości i kondominium tchórzy w wykonaniu Platformy Obywatelskiej – oznajmił Palikot. - Nie ma dla nas dzisiaj bardziej bezpiecznej, bardziej pomnażającej polskie szanse polityki niż głęboka integracja z UE – podkreślił przywódca Ruchu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wp.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Janusz Korwin-Mikke vs. Janusz Palikot - debata liderów Nowej Prawicy i Ruchu Palikota
 / 
Komentarze do: Janusz Korwin-Mikke vs. Janusz Palikot...
darooo pisze:

wie ktos, czy mozna gdzies znalezc powtórkę z debaty ?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Janusz Korwin-Mikke vs. Janusz Palikot - debata liderów Nowej Prawicy i Ruchu Palikota