Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Jarosław Kaczyński - prezes PIS nie musi badać się psychiatrycznie

Polityka

rss

Jarosław Kaczyński - prezes PIS nie musi badać się psychiatrycznie

2011.08.13//  D. Pęgiel
Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie musi się poddawać badaniom psychiatrycznym – poinformowała "Gazeta Wyborcza". Zdaniem nowego sędziego nie ma konieczności ustalania, czy Jarosław Kaczyński może brać udział w procesie.
Zobacz także: Sąd zainteresował się stanem psychicznym Kaczyńskiego »Sędzia prowadząca sprawę Małgorzata Demianiuk-Dzik wydała takie postanowienie 5 sierpnia, anulując tym samym zarządzenie z 14 czerwca. Było ono dziełem sędziego Macieja Jabłońskiego, domagającego się przebadania szefa PiS przez dwóch biegłych psychiatrów w celu ustalenia, czy Jarosław Kaczyński jest w stanie świadomie uczestniczyć w procesie karnym.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński

Prezes największej partii opozycyjnej został oskarżony o pomówienie przez byłego szefa MSWiA w rządzie PiS Janusz Kaczmarek, który zdaniem Kaczyńskiego miał być członkiem "układu" i "agentem śpiochem".

Sędzia Jabłoński wątpliwości w sprawie stanu zdrowia psychicznego oskarżonego oparł na wypowiedziach samego Kaczyńskiego, który po śmierci brata twierdził, że brał leki psychotropowe i w związku z tym nie bierze odpowiedzialności za to, co wtedy robił i mówił

Nowa sędzia Małgorzata Demianiuk-Dzik wycofała zarządzenie o badaniach psychiatrycznych, któremu zarzucano polityczną motywację i które skrytykowało środowisko prawnicze. Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej wystąpiło do ministra sprawiedliwości i prezes sądu o "monitorowanie przebiegu sprawy", bo "zastosowano środek zbędny, a nadto szczególnie dolegliwy w okolicznościach tej sprawy".
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Gazeta Wyborcza, wyborcza.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jarosław Kaczyński - prezes PIS nie musi badać się psychiatrycznie

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Jarosław Kaczyński - prezes PIS nie musi badać się psychiatrycznie