Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Jarosław Kaczyński udostępnił Andrzejowi Lepperowi DNA dziecka bohaterki seksafery?

Polityka

rss

Jarosław Kaczyński udostępnił Andrzejowi Lepperowi DNA dziecka bohaterki seksafery?

2012.03.23//  D. Pęgiel
Z informacji uzyskanych przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że 5 lat temu premier Jarosław Kaczyński miał przekazać Andrzejowi Lepperowi kod DNA dziecka bohaterki seksafery. Do tego zdarzenia miało dojść nim prokuratura zbadała, czy szef Samoobrony jest ojcem.

W 2010 roku przywódca Prawa i Sprawiedliwość pozwał Romana Giertycha za publiczne oskarżenie, że Kaczyński jako premier rządu zbierał haki na opozycję i koalicjantów. "Gazeta Wyborcza" informuje, że proces pogrąża szefa PiS. Chodzi przede wszystkim o zeznania odnoszące się do słynnej afery "praca za seks", która wybuchła w grudniu 2006 roku.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński

Polską rządziła wówczas koalicja Prawo i Sprawiedliwość, Samoobrona, Liga Polskich Rodzin. Kaczyński zajmował stanowisko premiera, a Lepper i Giertych - wicepremierów. Wtedy to Aneta Krawczyk oznajmiła Gazecie Wyborczej, że Andrzej Lepper i Stanisław Łyżwiński wymuszali na niej i innych kobietach usługi seksualne w zamian za pracę w Samoobronie.

Janusz Kaczmarek, który był w czasie rządów PiS, Samoobrony i LPR zastępca prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, oznajmił, iż przekazał testy DNA dziecka Krawczyk przełożonemu, a ten zamierzał zapoznać z nimi prezesa PiS.
Wojciech Wierzejski z LPR zeznał natomiast, że Lepper przyznał, iż Kaczyński dał mu wyniki testów DNA. Po tym szef Samoobrony złagodził stanowisko wobec lidera PiS, a jego formacja głosowała w interesie partii Kaczyńskiego bez negocjacji.

Zdaniem "Gazety Wyborczej" Lepper mógł sprawdzić - zanim zrobiła to prokuratura - czy jest ojcem dziecka Krawczyk, a następnie odpierać zarzuty. Karnista Mikołaj Pietrzak oznajmił w rozmowie z dziennikiem: Jeśli potwierdzi się fakt przekazania Andrzejowi Lepperowi testu DNA dziecka Krawczyk przez premiera Kaczyńskiego za pośrednictwem ministra Ziobry, to moje wnioski są następujące: Kaczyński nie złamał prawa, postąpił nieetycznie. Natomiast prokurator generalny Zbigniew Ziobro prawo złamał.

Były członek Prawa i Sprawiedliwości przesłał do "Gazety Wyborczej" wiadomość, w której zaprzeczył, iż otrzymał od Kaczmarka testy DNA dziecka Anety Krawczyk.

Seksafera w Samoobronie

Skandal wybuchł pod koniec 2006 roku. Gazeta Wyborcza przytoczyła wówczas relację Anety Krawczyk - byłej radnej Samoobrony w łódzkim sejmiku i byłej dyrektor biura poselskiego Łyżwińskiego. Kobieta oznajmiła między innymi, że pracę w partii otrzymała za świadczenie usług seksualnych Łyżwińskiemu i Lepperowi. Wobec szefa ugrupowania postępowanie w tej sprawie zostało umorzone po jego śmierci.

Łódzka prokuratura oskarżała go o dwa przestępstwa. Zarzuty dotyczyły lat 2001-2002. Odnosiły się one do żądania i przyjmowania - w związku z pełnioną przez niego funkcją publiczną - korzyści osobistych o charakterze seksualnym od Anety Krawczyk, a także usiłowania doprowadzenia innej kobiety związanej z Samoobroną do obcowania płciowego.

Do obu przestępstw miało dojść przy udziale i w porozumieniu z Łyżwińskim. Obaj oskarżeni nie przyznawali się do winy.
W lutym 2011 roku Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał Leppera na dwa lata i trzy miesiące pozbawienia wolności, a Łyżwińskiego na pięć lat więzienia. W następnym miesiącu Sąd Apelacyjny w Łodzi uchylił wyrok dla przywódcy Samoobrony i skierował sprawę do ponownego rozpoznania; wyrok wobec Łyżwińskiego został częściowo uchylony – za gwałt i inne przestępstwa został skazany na 3,5 roku.

Łódzki Sąd Apelacyjny uznał, że sąd pierwszej instancji popełnił błędy proceduralne. Podkreślił między innymi, iż w czasie pierwszego procesu część wniosków obrońców nie była uwzględniana; naruszono także prawo do obrony Leppera poprzez oddalenie wniosków dowodowych oskarżonego w sprawie tak zwanego alibii.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Gazeta Wyborcza


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jarosław Kaczyński udostępnił Andrzejowi Lepperowi DNA dziecka bohaterki seksafery?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Jarosław Kaczyński udostępnił Andrzejowi Lepperowi DNA dziecka bohaterki seksafery?