Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   KGP chce przyjąć rekordową liczbę policjantów

Firma

rss

KGP chce przyjąć rekordową liczbę policjantów

2013.02.12//  D. Pęgiel
O ambitnych zamiarach Komendy Głównej Policji rozpisuje się "Dziennik Gazeta Prawna". W planach jest przyjęcie do służby rekordowej liczby 5560 osób. Komentatorzy podkreślają jednak, że w wielu komendach zapełnia one jedynie miejsca po tych, którzy, w poprzednim roku zdecydowali się zrezygnować z pracy.
KGP chce przyjąć rekordową liczbę policjantów KGP chce...
KGP chce przyjąć rekordową liczbę policjantów ...przyjąć rekordową...
KGP chce przyjąć rekordową liczbę policjantów ...liczbę policjantów

Przypomnijmy, że w 2012 roku KGP odnotowała niechlubny rekord pod względem odejść ze służby. Było to 6305 osób. W tym roku liczbę etatów w policji ustalono na 102 tysiące, a zatrudnionych jest około 97 tysięcy. Zdaniem KGP policja to największa formacja mundurowa w Polsce, dlatego kilka procent wakatów jest zjawiskiem normalnym.

Warto dodać, że liczba chętnych do podjęcia służby policyjnej jest imponująca. O jedno miejsce ubiega się kilkunastu, a w niektórych jednostkach kilkudziesięciu kandydatów. Jednak przygotowanie do służby zakwalifikowanych osób trwa trzy lata. Od połowy 2005 roku do dnia dzisiejszego w policji zarejestrowano ponad 300 tysięcy kandydatów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
KGP chce przyjąć rekordową liczbę policjantów

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   KGP chce przyjąć rekordową liczbę policjantów