Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   KRD: stabilna liczba dłużników, wyższe zadłużenie

Finanse

rss

KRD: stabilna liczba dłużników, wyższe zadłużenie

2012.11.22//  D. Pęgiel
Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że od roku nie rośnie liczba dłużników, wzrasta natomiast kwota zadłużenia. Co piąte przedsiębiorstwo ma poważne problemy z zadłużeniem. Warto jednak podkreślić, że 30% ankietowanych firm przewiduje w najbliższych miesiącach poprawę swojej sytuacji finansowej - poinformowała Agencja Informacyjna Newseria.
KRD: stabilna liczba dłużników, wyższe zadłużenie KRD poinformował...
KRD: stabilna liczba dłużników, wyższe zadłużenie ...że od roku nie rośnie...
KRD: stabilna liczba dłużników, wyższe zadłużenie ...liczba dłużników

- Dłużnicy nie płacą swoich zobowiązań, bo straszeni od roku kryzysem przyjmują postawę asekuracyjną, tzn. płacą swojemu kontrahentowi dopiero, gdy zapłaci im ich klient – stwierdził w rozmowie z Newserią Andrzej Kulik, pełnomocnik zarządu Krajowego Rejestru Długów.

KRD poinformował, że pod koniec trzeciego kwartału bieżącego roku ponad 27% wszystkich faktur nie zostało uregulowanych w terminie. Co piątemu przedsiębiorstwu grozi utrata płynności finansowej. Pocieszającą wiadomością może być fakt, że od roku nie wzrasta liczba dłużników.

- Gorzej jest, gdy wzrasta liczba zadłużonych, bo wtedy coraz większe grono, czy to konsumentów, czy firm wpada w krąg dłużników. Natomiast nie jest też dobrze, gdy się ten dług powiększa, bo to znaczy, że ktoś sobie nie radzi z obsługą zadłużenia i trzeba coś zrobić, żeby mu pomóc, bo to prędzej czy później będzie się też odbijało na jego otoczeniu gospodarczym - zaznaczył Kulik.

Sondowani przedsiębiorcy źle zapatrują się na odzyskanie należnych im pieniędzy. Nadal jednak więcej firm liczy na poprawę swojej sytuacji finansowej. - Kiedy w ostatnim badaniu, czyli na początku października, pytaliśmy przedsiębiorców o to, czy ich zdaniem problem z otrzymaniem zapłaty będzie narastał, czy malał, to dominowali pesymiści. Tylko 5,5% wskazywało, że ta sytuacja się polepszy w najbliższym czasie. Natomiast ponad 26% mówiło, że się pogorszy. Natomiast kiedy zadaliśmy pytanie przedsiębiorcom, czy ich sytuacja finansowa w najbliższym czasie się polepszy czy pogorszy, to 30% mówiło, że oczekuje poprawy swojej sytuacji finansowej, a 18%, że pogorszenia - oznajmił agencji Andrzej Kulik.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: newseria.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
KRD: stabilna liczba dłużników, wyższe zadłużenie

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   KRD: stabilna liczba dłużników, wyższe zadłużenie