Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Kaczyński vs Tusk: kłótnia o pomoc ofiarom pożaru w Kamieniu Pomorskim

Polityka

rss

Kaczyński vs Tusk: kłótnia o pomoc ofiarom pożaru w Kamieniu Pomorskim

2009.04.14//  IAD andergrant
Tragedia w Kamieniu Pomorskim, w której zginęło 21 osób, stała się ringiem dla premiera i prezydenta. Walcząc o głosy wyborców kopali się po kostkach w wypowiedziach dla mediów.
 
Prezydent w Kamieniu Pomorskim odwiedził Katedrę Kamieńską, gdzie modlił się, a następnie spotkał z abp Andrzejem Dzięgiem. Spotkał się również z burmistrzem miasta Bronisławem Karpińskim oraz z wojewodą zachodniopomorskim Marcinem Zydorowiczem.
 
Ze wszystkimi rozmawiał o pomocy, jaka będzie udzielana poszkodowanym. Podkreślił również, że zależy mu na odbudowaniu domów i udzielenia pomocy finansowej, jednak niestety nie wszystko w jego rekach… na pomoc ofiarom będzie musiał zgodzić się również premier. - Ja na pewno zrobię wszystko - zadeklarował.
 
- Jeśli chodzi o pomoc, to jest sprawa rządu. Ja w Kancelarii coś znajdę, mimo że mam bardzo trudną sytuację - powiedział. Tym samym przypomniał, że rząd obciął jego budżet na ten rok.
 
Atak ze strony Rady Ministrów był nie słabszy. - Rząd pomoże odbudować spalony w pożarze hotel socjalny w Kamieniu Pomorskim - zapowiedział premier Donald Tusk.
 
Premier poinformował, że jest już po rozmowie z władzami samorządowymi i zapewnił, że jeśli będzie potrzebny grunt pod nowy dom z puli Skarbu Państwa, - to oczywiście nieodpłatnie taki grunt się znajdzie.
 
- Podejmę decyzję o przekazaniu z rezerwy celowej takiej ilości środków, która będzie niezbędna do odbudowy tego domu - podkreślił. Według wstępnych szacunków na odbudowę będzie potrzebne ok. 4 mln zł.
Tusk podkręcił atmosferę konfliktu dodając - ważne, aby teraz nikt nie przeszkadzał tym, którzy tu naprawdę pracują.

Prezydent Lech Kaczyński postanowił o ogłoszeniu trzydniowej żałoby narodowej. Rozpoczęła sie o północy z poniedziałku na wtorek.
 
Głowa państwa i szef rządu przebywając w zachodniopomorskim mijali się. Nawet szpitale odwiedzili różne. Prezydent był w Gryficach, premier w Kamieniu Pomorskim.
 
O tym kto wygrał kopanie się po kostkach nie trudno zgadnąć. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso złożył na ręce premiera kondolencje w związku z pożarem. Wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz powiedział, że wystąpi do premiera o przyznanie odszkodowań dla poszkodowanych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kaczyński vs Tusk: kłótnia o pomoc ofiarom pożaru w Kamieniu Pomorskim

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Kaczyński vs Tusk: kłótnia o pomoc ofiarom pożaru w Kamieniu Pomorskim