Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Klub z Ostroroga - wielki przekręt w 36. specpułku

Prawo

rss

Klub z Ostroroga - wielki przekręt w 36. specpułku

2011.01.16//  D. Pęgiel
Z ustaleń tygodnika Wprost wynika, iż członek komisji badającej katastrofę smoleńską uczestniczył w fałszowaniu dokumentów i wyłudzaniu środków z armii. Były pilot 36. specpułku został za to skazany, ale wyrok się zatarł.

Gazeta donosi, że proceder trwał przez wiele lat. Ponad 30 żołnierzy prawomocnie skazano, a prawie 50 postawiono zarzuty, jednak prokuratura umorzyła ich śledztwa. Oficerowie zamieszani w ten przekręt określali siebie mianem klubu z Ostroroga. Nazwa wzięła się od ulicy Ostroroga, na której znajduje się warszawska siedziba Żandarmerii Wojskowej.
Klub z Ostroroga - wielki przekręt w 36. specpułku Członek komisji badającej katastrofę smoleńską...
Klub z Ostroroga - wielki przekręt w 36. specpułku ...uczestniczył w fałszowaniu dokumentów...
Klub z Ostroroga - wielki przekręt w 36. specpułku ...i wyłudzaniu środków z armii

Okazuje się, że jeden ze skazanych zasiada w komisji badającej katastrofę smoleńską. W wyniku jego działalności z pułku wyprowadzono około 25 tysięcy złotych. Sąd uznał, że posługiwał się dziewięcioma fałszywymi fakturami, jednak odstąpił od wymierzenia kary i kazał mu wpłacić 3,5 tys. zł na cele charytatywne. Dziś skazanie jest już zatarte. Prof. Piotr Kruszyński stwierdził na łamach Wprost, że za coś takiego zwykły Kowalski dostałby wyrok w zawieszeniu albo nawet poszedłby siedzieć.

Pułk oszukiwano na dwa sposoby: poprzez zawyżanie cen na fakturach wystawianych przez zagraniczne hotele lub fabrykowanie rachunków za drogie noclegi, z których tak naprawdę nie korzystano – piloci spali w natowskiej bazie, tańszym hotelu lub samolocie.

Tygodnik informuje, że księgowi pułku przyjmowali wszystko: faktury wypisane odręcznie na papierze promocyjnym, dołączanym do planów miasta, przerobione kwity z opłacenia taksy klimatycznej, rachunki za hotele nieistniejące lub nieczynne, a nawet dokumenty z błędami ortograficznymi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: money.pl; wprost.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Klub z Ostroroga - wielki przekręt w 36. specpułku

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Klub z Ostroroga - wielki przekręt w 36. specpułku