Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Kobiety nie są bezpieczniejszymi menadżerami

Firma

rss

Kobiety nie są bezpieczniejszymi menadżerami

2012.03.29//  D. Pęgiel
Z najnowszego raportu opublikowanego przez Bundesbank wynika, że przeświadczenie jakoby przedstawicielki płci pięknej były bezpieczniejszymi menadżerami, mniej ryzykującymi i nie narażającymi bankowych finansów, jest błędne. Zdaniem ekspertów politycy powinni brać pod uwagę rezultaty tego opracowania - czytamy na portalu Pb.pl.
Kobiety nie są bezpieczniejszymi menadżerami Kobiety nie są...
Kobiety nie są bezpieczniejszymi menadżerami ...bezpieczniejszymi...
Kobiety nie są bezpieczniejszymi menadżerami ...menadżerami

Autorzy raportu, który powstał w oparciu o badania niemieckich instytucji finansowych, doszli do wniosku, że zmiany w zarządach banków, wymuszone między innymi z powodu większej liczby kobiet menadżerów, zmierzają w kierunku zwiększenia ryzyka prowadzonej działalności. Innym spostrzeżeniem odnotowanym przez badających jest fakt, że młodsze zespoły zarządzające również podnoszą skale ryzyka, natomiast więcej osób ze studiami doktoranckimi ogranicza ten czynnik.

Wyniki opublikowane przez Bundesbank stoją w opozycji do popularnego w ostatnim czasie wizerunku kobiet menadżerów jako mniej skłonnych do podejmowania ryzyka. Rezultaty te mogą wzbudzić spore kontrowersje polityczne. Autorzy raportu podkreślają, że w Unii europejskiej istnieje obecnie silna presja na zwiększenie równości płci, jednak praktycznie nie wskazuje się wpływu tych zmian na działalności przedsiębiorstw.

Zdaniem badających kobiety menadżerowie mają mniejsze doświadczenie i mniejszą styczność z "zarządzaniem ryzykiem". Raport został oparty o badania i analizy zespołów zarządzających w niemieckich bankach w latach 1994-2010. Jego autorami są Allen N. Berger z Uniwersytetu Południowej Karoliny, Thomas Kick z Bundesbanku oraz Klaus Schaeck z Uniwersytetu Bangor.

We władzach Bundesbanku jest jedna kobieta - Sabine Lautenschläger. Piastuje ona funkcję zastępcy prezesa w sześcioosobowym zarządzie - podał portal Pb.pl.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: pb.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kobiety nie są bezpieczniejszymi menadżerami

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Kobiety nie są bezpieczniejszymi menadżerami