Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Kolumbia pierze najwięcej brudnych pieniędzy

Finanse

rss

Kolumbia pierze najwięcej brudnych pieniędzy

2011.07.29//  D. Pęgiel
Kolumbia to najprawdopodobniej największa pralnia brudnych pieniędzy na świecie. Rocznie w tym kraju pierze się około ośmiu miliardów dolarów. Stanowi to ekwiwalent 3% PKB tego południowoamerykańskiego państwa. Informacje o tym niechlubnym procederze zaprezentowała przedstawicielka miejscowego wymiaru sprawiedliwości Viviane Morales. Nie sprecyzowała jednak, jaka część tej kwoty pochodzi z handlu kokainą, której największym na świecie producentem jest właśnie Kolumbia.
Kolumbia pierze najwięcej brudnych pieniędzy
Kolumbia pierze najwięcej brudnych pieniędzy Kolumbia pierze najwięcej brudnych pieniędzy
Kolumbia pierze najwięcej brudnych pieniędzy

Morales zaznaczyła w swoim wystąpieniu, że „pranie” pieniędzy niekorzystnie odbija się na gospodarce, gdyż powoduje wzrost inflacji, spadek krajowej produkcji, bezrobocie i zmiany w kursach lokalnej waluty.

Z informacji resortu finansów wynika, że od stycznia 2006 do grudnia 2010 roku odnotowano tam ponad 42 tys. podejrzanych operacji finansowych. - Dane dla szarej strefy obliczono na podstawie działań przestępców w skali światowej – oznajmił przedstawiciel zespołu analityków Luis Edmundo Suarez.

Badania wykazały, że aż 4 tys. osób w kolumbijskich sektorze bankowym umożliwia przestępcom pranie pieniędzy. Co ma być jednym z powodów tak wielkiej skali tego zjawiska.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: tvp.info


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kolumbia pierze najwięcej brudnych pieniędzy

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale Lifestyle

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Kolumbia pierze najwięcej brudnych pieniędzy