Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Kto zapłaci za błędy lekarskie?

Finanse

rss

Kto zapłaci za błędy lekarskie?

2010.07.13//  J. Górszczyk
Coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których lekarze popełniają tragiczne w skutkach pomyłki. Pacjenci, którzy podczas leczenia doznali uszczerbku na zdrowiu domagają się wysokich odszkodowań.

Niedawno do jednego ze szpitali zgłosiła się kobieta z dzieckiem. W wyniku błędnego podłączenia kroplówki, chłopiec doznał niedowładu nóg. Szpital musiał zapłacić 700 tysięcy złotych odszkodowania. To tylko jeden z najpoważniejszych błędów lekarskich, popełnionych w ciągu zaledwie kilkunastu dni. Do tej pory największe odszkodowanie, jakie mógł wypłacić szpital pacjentowi, który domagał się zadośćuczynienia za kosztowne pomyłki, wynosiło 500 tysięcy złotych.
Szpitale
Szpitale Szpitale płacą za błędy lekarskie
Szpitale

Teraz dochodzi do wypłacania odszkodowań, które znacznie przekraczają kwotę pół miliona złotych. Ostatnio jeden ze szpitali miał wypłacić prawie półtora miliona złotych rodzinie chłopca, który w wyniku leczenia doznał ciężkiego uszkodzenia układu nerwowego. Pacjenci wiedzą, że już teraz mogą liczyć na spore odszkodowania, które będzie im musiał wypłacić szpital, jeśli dojdzie do lekarskiej pomyłki.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Wyborcza.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kto zapłaci za błędy lekarskie?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Kto zapłaci za błędy lekarskie?