Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   LPG stanie się nieopłacalny dla kierowców?

Finanse

rss

LPG stanie się nieopłacalny dla kierowców?

2011.10.05//  D. Pęgiel
Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni cena autogazu LPG drastycznie wzrosła. Aktualnie za litr tego paliwa trzeba zapłacić ponad 2,6 zł. Jak się okazuje, to nie koniec złych wieści dla kierowców, których pojazdy tankowane są LPG. Jeśli dojdzie do zmiany unijnego prawa, to cena autogazu może wynieść nawet 3,6 zł - czytamy na portalu Onet.pl.
LPG stanie się nieopłacalny dla kierowców?
LPG stanie się nieopłacalny dla kierowców? LPG stanie się nieopłacalny dla kierowców?
LPG stanie się nieopłacalny dla kierowców?

Zdzisław Pisiński z Polskiej Izby Paliw Płynnych wyjaśnia: Ceny detaliczne na stacjach paliw są zawsze odzwierciedleniem ruchów na rynku hurtowym. Jeśli pod koniec wakacji ceny LPG oscylowały wokół 3000 zł za tonę, to teraz jest to już prawie 4000 zł/t. Zmianę cen widać na stacjach, gdzie za litr paliwa trzeba zapłacić ponad 2,6 zł, kiedy kilka tygodni temu cena wynosiła około 2,4 zł. Na tę podwyżkę wpłynęło rosnące zapotrzebowanie na autogaz i fakt, że od dłuższego czasu ceny stały na niezmienionym poziomie.
Przeczytaj także: UE ma najdroższe paliwa na świecie » Zdaniem komentatorów obecna sytuacja może być jednak tylko preludium do poważniejszych zmian. - W perspektywie możemy mieć do czynienia z gigantyczną podwyżką akcyzy na to paliwo - twierdzi Pisiński. Chodzi o zmianę unijnego prawa. Jeśli Unia Europejska zdecyduje się zwiększyć akcyzę, to cena autogazu stopniowo będzie rosła. W ciągu sześciu lat ma podrożeć o złotówkę na litrze.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
LPG stanie się nieopłacalny dla kierowców?
 / 
Komentarze do: LPG stanie się nieopłacalny dla...
911turbo pisze:

Wiedziałem, że tak sie stanie. Wszystkich znajomych, którzy chciieli kupić samochód z gazem ostrzegałem - i proszę sprawdza się... Ja jestem twardym zwolennikiem diesli.

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   LPG stanie się nieopłacalny dla kierowców?