Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Lepsze nastroje, mocniejszy złoty

Opinie

rss

Lepsze nastroje, mocniejszy złoty

2010.05.12//  Marcin R. Kiepas
Złoty zyskał w środę na fali poprawy nastrojów na rynkach finansowych. O godzinie 18:20 kurs USD/PLN testował poziom 3,14 zł, tracąc 3,82 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Kurs EUR/PLN spadł natomiast o 5,2 gr do 3,9708 zł.

Po wczorajszym nieoczekiwanym powrocie obawa, że przyjęty w weekend przez unijnych ministrów finansów pakiet pomocy dla najsłabszych członków Strefy Euro oraz inne weekendowe decyzje zmierzające do ustabilizowania sytuacji na rynkach finansowych, okażą się nieskutecznym elementem w walce z problemem nadmiernego zadłużenia niektórych członków Strefy Euro, dziś już nie został ślad. Przez cały dzień utrzymywały się dobre nastroje. Pomagały informacje z Hiszpanii o podjęciu działań zmierzających do obniżenia wydatków. Spadały też notowania greckich, hiszpańskich i portugalskich CDS-ów, co prowadziło do spadku awersji do ryzyka i zachęcało do zakupów złotego.
Nie jest wykluczone, że polską walutę mógł również wesprzeć dzisiejszy debiut akcji PZU, prowokując napływ kapitałów zainteresowanych inwestycją w tę spółkę. Ponadto wsparciem mogła być wypowiedź Adama Glapińskiego z Rady Polityki Pieniężnej, że w tym roku konieczne jest zaostrzenie polityki monetarnej w sumie o 50 punktów bazowych, żeby zapobiec presji inflacyjnej.

Umocnienie złotego z pewnością byłoby większe, gdyby nie słabe zachowanie kursu EUR/USD. Pomimo podjętej rano próby, parze tej nie udało się wykorzystać poprawy nastrojów na rynkach finansowych, do odrobienia wczorajszych strat. Ewentualne dalsze osłabienie euro w relacji do dolara będzie ograniczać aprecjację złotego, jaka powinna nastąpić w reakcji na dalszy wzrost apetytu na ryzyko na globalnych rynkach.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Lepsze nastroje, mocniejszy złoty

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Lepsze nastroje, mocniejszy złoty