Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Lokaty bankowe kuszą oprocentowaniem

Finanse

rss

Lokaty bankowe kuszą oprocentowaniem

2011.02.26//  Tomasz Berendt
Lokaty znów stały się niezwykle interesującymi formami pewnego zysku. Spowodowały to ostatnie wzrosty oprocentowania. W rankingach najlepiej wypadają lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek, pozwalające na uniknięcie podatku Belki. Najbardziej efektywne depozyty to oferty dla stosunkowo niskich kwot depozytu (poniżej 20 tys. zł). Najwyżej w rankingach plasują się lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek Meritum Banku, FM Banku, Getin Banku, Allianz Banku oraz AIG Banku.
Lokaty bankowe - znów atrakcyjne
Lokaty bankowe - znów atrakcyjne Lokaty bankowe znów stają się atrakcyjne
Lokaty bankowe - znów atrakcyjne

Obecnie najwyżej oprocentowane lokaty na polskim rynku to: „Lokata Codzienna” Getin Banku, Allianz lokatą z codziennym zyskiem, „Zysk+ Doskonała” i „Direct+ Doskonała” w AIG Bank, FM Lokata w FM Banku oraz Lokata Internetowa w Meritum Banku. Wszystkie wymienione lokaty posiadają dzienną kapitalizację odsetek.
Lokaty bankowe - znów atrakcyjne
Lokaty bankowe - znów atrakcyjne Lokaty bankowe znów stają atrakcyjne
Lokaty bankowe - znów atrakcyjne

Dla przykładu propozycje AIG: „Zysk+ Doskonała” i „Direct+ Doskonała” są wysoko oprocentowane. Lokata na 15 miesięcy jest oprocentowana na 5,1% z dzienną kapitalizacją, co odpowiada 6,5% lokaty z kapitalizacją na koniec okresu depozytu lokaty. Górny limit kwoty depozytu, jest uzależniony od długości trwania lokaty. „Zysk+ Doskonałą” można założyć od 1 000 zł, a „Direct+ Doskonałą” od 5 000 zł. Obydwie można założyć przez Internet.

Wszystkie lokaty można dostosować do konkretnych wymagań. Lokaty Getin, Allianz, AIG, Meritum, FM Bank mają bardzo wiele okresów depozytu. Jeśli chcemy oszczędzać krótko to mamy do dyspozycji depozyt na 1 czy 2 miesiące. Jeśli interesuje nas dłuższy horyzont czasowy to istnieje możliwość podpisania umowy ze stałym oprocentowaniem nawet na 36 miesięcy.

W najbliższym czasie spodziewany jest wzrost oprocentowania lokat i prawdopodobnie do wymienionych banków dołączą kolejne. Dobrym pomysłem byłoby założenie teraz lokat krótkoterminowych, aby móc później wykorzystać korzystne wzrosty oprocentowania i założyć depozyty o długim terminie zapadalności.

By dowiedzieć się, ile tak naprawdę zarobimy na wybranej przez nas lokacie warto przed założeniem lokaty skorzystać z kalkulatorów zysków z lokaty i aktualnych rankingów oraz porównań, które znajdziemy na stronach porównywarek finansowych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Total Money, Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Lokaty bankowe kuszą oprocentowaniem

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Lokaty bankowe kuszą oprocentowaniem