Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Lunch z Warrenem Buffetem znów na aukcji

Finanse

rss

Lunch z Warrenem Buffetem znów na aukcji

2014.06.09//  S. Sikorska
W tym roku już po raz 15. odbyła się aukcja, której przedmiotem był lunch z największym światowym autorytetem w dziedzinie inwestowania, jednym z najbogatszych ludzi na globie – Warren Buffettem. Takie licytacje organizowane są każdego roku, a uzbierane w ten sposób pieniądze zawsze przekazywane są na cele charytatywne. A trzeba przyznać, że nie są to małe kwoty, bo w tym roku szczęśliwiec, który mógł uciąć sobie pogawędkę z Buffettem, wyłożył na ten cel, bagatela, 2,2 miliona dolarów! Andy Chua zje lunch ze słynnym inwestorem w restauracji Smith & Wollensky, która znajduje się w Nowym Jorku. Zwycięzca nie musi przychodzić samotnie – zgodnie z zasadami aukcji, może przyprowadzić ze sobą max. 7 znajomych.
Lunch z Warrenem Buffettem
Lunch z Warrenem Buffettem
Lunch z Warrenem Buffettem

Chociaż wydaje się, że to zawrotna kwota, jak na zjedzenie posiłku ze specjalistą w zakresie inwestowania, to jednak i tak nie jest to największa z odnotowanych dotąd cen. Rekord pobito 2 lata temu. W 2012r. licytację wygrał człowiek, który za możliwość spotkania Warrena Buffetta zapłacił aż 3,5 miliona dolarów! Dla odmiany, w minionym, 2013r. był to „tylko” 1 milion dolarów. Przez wszystkie lata organizowania takich spotkań, udało się już zebrać 16 milionów dolarów na cele charytatywne.

Niestety, powiedzmy sobie szczerze, że nie jest to przyjemność dla zwykłych ludzi. Żeby spotkać się z jednym z najzamożniejszych ludzi świata, samemu trzeba być ponadprzeciętnie bogatym.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Lunch z Warrenem Buffetem znów na aukcji

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Lunch z Warrenem Buffetem znów na aukcji