Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   MSWiA chce śledzić internautów

Polityka

rss

MSWiA chce śledzić internautów

2009.08.20//  IAD andergrant
Policja, CBA i ABW chce śledzić poczynania 14 milionów Polaków w internecie.

Policja i służby specjalne chcą, by portale i witryny gromadziły dane o internautach i ich działaniach na potrzeby możliwych śledztw. Służby miałyby dostęp do tych informacji przez 24 godziny na dobę, zdalnie, bez wiedzy właścicieli witryn i na koszt.
Pomysł inwigilacji działań internautów, według informacji Rzeczpospolitej, powstał 8 czerwca na spotkaniu w Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, którego szefem jest Grzegorz Schetyna (PO). Udział w nim wzięli m.in. przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Straży Granicznej, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i MSWiA. Powstała wówczas grupa robocza, która ma wprowadzić zmiany do nowelizowanej ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Dane miałyby być gromadzone - według nieoficjalnych informacji dziennika - przez 5 lat. Obowiązek ten spocząłby na firmach zarządzających komunikatorami internetowymi, witrynami z blogami oraz forami dyskusyjnymi.

Sprawa ma prawdopodobnie związek z kontrowersyjnymi blogerami i użytkownikami forum. Kwestia śledzenia internautów, karania za ich nadużycia, poruszana jest od sprawy słynnej Kataryny. Obecnie nasiliła się w związku z oświadczeniem Doroty Świeniewicz o zakończeniu kariery. Podczas konferencji prasowej siatkarka potwierdziła, że nakłoniły ją do tego ostre komentarze kibiców publikowane w sieci.
Przeczytaj także: Dorota Świeniewicz kończy z kadrą! »
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Rzeczpospolita


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
MSWiA chce śledzić internautów

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   MSWiA chce śledzić internautów