Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   MSWiA: jedna tablica rejestracyjna na cały okres użytkowania samochodu

Prawo

rss

MSWiA: jedna tablica rejestracyjna na cały okres użytkowania samochodu

2011.04.13//  D. Pęgiel
"Dziennik Gazeta Prawna" poinformował, iż wkrótce może zacząć obowiązywać prawo, w myśl którego samochody będą miały jeden numer rejestracyjny przez cały okres użytkowania. Zmiany, które zamierza wprowadzić Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, powinny wejść w życie wiosną przyszłego roku.
Tablice rejestracyjne
Tablice rejestracyjne Tablice rejestracyjne
Tablice rejestracyjne

Projekt ustawy o Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców zakłada, że kupujący używany pojazd nie będzie musiał starać się o nowe tablice. Tym samym numer rejestracyjny samochodu nie będzie powiązany z powiatem, w którym auto jest zarejestrowane. Dla kierowców oznacza to m.in. oszczędność czasu i pieniędzy. Jednak powiaty będą musiały liczyć się z ograniczeniem dochodów, gdyż te opłaty trafiały do ich budżetów.

W przypadku tablic indywidualnych dotychczasowy właściciel będzie mógł je wykorzystać w innym samochodzie. Projektowane prawo ma również przyśpieszyć rejestrację aut sprowadzanych z obszaru Unii Europejskiej, dzięki wprowadzeniu tzw. jednego okienka rejestracyjnego. Nowymi przepisami zajmie się w tym miesiącu Komitet Stały Rady Ministrów – oznajmił "Dziennik Gazeta Prawna".
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna; foto: RMF


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
MSWiA: jedna tablica rejestracyjna na cały okres użytkowania samochodu

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   MSWiA: jedna tablica rejestracyjna na cały okres użytkowania samochodu