Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Małe browary rosną w siłę

Firma

rss

Małe browary rosną w siłę

2012.12.06//  D. Pęgiel
Portal ekonomia24.pl poinformował, że regionalne warzelnie mogą zdobyć nawet 10% udziałów rynku piwa. Obecnie na lokalnych producentów złocistego trunku przypada blisko 7% sprzedaży piwa w Polsce - wynika z szacunków Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich (SRBP).
Przeczytaj także: Zalety piwa, dzięki którym kobieta sama będzie Ci je kupować »SRBP podkreśla, że obecnie udział regionalnych warzelni w polskim rynku piwa jest dwa razy większy niż na początku 2011 roku. - W ciągu kilku lat ich udziały mogą zwiększyć się do 10%. Nawet jeżeli kryzys zahamuje nieco sprzedaż lokalnych marek, to nie zatrzymamy już zmian rynkowych, które zapoczątkowali ich producenci, pokazując, że branża piwna to nie tylko lagery – oznajmił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Andrzej Olkowski, szef SRBP.
Małe browary rosną w siłę Regionalne warzelnie...
Małe browary rosną w siłę ...mogą zdobyć nawet...
Małe browary rosną w siłę ...10% udziałów rynku piwa

Przypomnijmy, że boom na piwa regionalne rozpoczął się kilka lat temu. Najbardziej skorzystały na nim firmy, które zdecydowały się na produkty wyróżniające się na tle oferty międzynarodowych koncernów. Mowa tu m.in. o piwach niepasteryzowanych, ciemnych i smakowych.

Na przestrzeni pierwszego półrocza tego roku średnia sprzedaż regionalnych wytwórni piwa podskoczyła o 8%. W ten sposób osiągnęła wynik zbliżony do przeciętnej całej branży. Zdaniem SRBR w ciągu trzech kwartałów 2012 roku łączna sprzedaż małych warzelni była nieco wyższa od średniej rynkowej – sięgnęła 5-6%.

Według producentów wyhamowanie ekspansji piw regionalnych spowodowane zostało m.in. złą pogodą i kryzysem. Ponadto producenci lokalni odczuwają skutki wzmożonej aktywności koncernów, które zaczęły poszerzać ofertę. Np. Kompania Piwowarska i Grupa Żywiec wprowadziły piwo z lemoniadą, a Carlsberg Polska - z sokiem jabłkowym. Warto zaznaczyć, że producenci regionalni nie składają broni. Np. Browar Fortuna z Miłosławia postawił na piwa rocznikowe i dojrzewające w butelce.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Rzeczpospolita; ekonomia24.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Małe browary rosną w siłę

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Małe browary rosną w siłę