Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Mario Monti - stan majątkowy premiera Włoch

Polityka

rss

Mario Monti - stan majątkowy premiera Włoch

2012.02.23//  D. Pęgiel
Włoski rząd ogłosił dane dotyczące stanu majątkowego Rady Ministrów. Wynik z nich, że premier Włoch Mario Monti jest właścicielem 12 mieszkań, trzech sklepów i posiada 11,5 miliona euro oszczędności - poinformowała PAP.

Dane na temat majątku byłego dwukrotnego komisarza Unii Europejskiej zostały ogłoszone jako ostatnie. Nastąpiło to w nocy z wtorku na środę, na godzinę przed upływem terminu, jaki rząd ustalił na głoszenie danych w sprawie wszystkich jego członków.
Mario Monti
Mario Monti Mario Monti
Mario Monti

W 2010 roku Monti zadeklarował dochód w wysokości 1,5 miliona euro; za ubiegły rok był to milion euro. W skład majątku Montiego wchodzą także dwa mieszkania w Mediolanie i jedno w Brukseli, a także jest właścicielem dziewięciu mieszkań w mieście Varese, gdzie znajduje się również jego sklep.

Premier Włoch ma także biuro i 40% udziałów w dwóch sklepach w stolicy Lombardii. Jego oszczędności to 11,5 miliona euro; są ulokowane na kontach i funduszach. Ponadto posiada dwa kilkunastoletnie samochody. Z kolei jego żona jest właścicielką 10 nieruchomości - czytamy na portalu Onet.pl.

Zasiadając na fotelu premiera Monti zrezygnował z pobierania pensji szefa rzadu i ministra finansów. Otrzymuje natomiast roczne wynagrodzenie w wysokości 211 tysięcy euro jako dożywotni senator, którym został mianowany przez prezydenta Włoch Giorgio Napolitano na tydzień przed powierzeniem mu misji utworzenia gabinetu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mario Monti - stan majątkowy premiera Włoch

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Mario Monti - stan majątkowy premiera Włoch