Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Młodzi na rynku, czyli jak zarabiać na pasji?

Firma

rss

Młodzi na rynku, czyli jak zarabiać na pasji?

2014.04.21//  S. Sikorska
Zarabiać na pasji – to marzenie wielu z nas. Niektórzy potrafią wcielić je w życie. Pomagają im w tym: wyobraźnia, kreatywność, a przede wszystkim odwaga. To właśnie odwagi nie brakuje młodym ludziom, którzy decydują się podbijać rynki w sposób, który innym może wydawać się, co najmniej ryzykowny. Jednak młodzieńcza fantazja może podpowiadać najlepsze rozwiązania, dając szansę na odniesienie sukcesu w branżach, w których niewielu spodziewa się powodzenia. Oto przykłady młodych, którzy nie bali się podjąć ryzyka i potrafili zbić fortunę na tym, co po prostu ich kręci. Najciekawsze pomysły na biznes w wykonaniu młodych zebrał magazyn „F5”. Podkreślono przy tym, że właśnie odważni młodzi wydają się być przyszłością światowych rynków.
Młodzi na rynku
Młodzi na rynku
Młodzi na rynku

Sprzedaż ręcznie wykonywanej biżuterii
interesuje wiele nastolatek, jednak nie wszystkie mają w sobie tyle motywacji, by rzeczywiście na tym zarabiać. Udało się to Belli Weem, której firma Origami Owl powstała tylko po to, by dziewczyna mogła zarobić na wymarzony samochód, którego nie chcieli jej kupić rodzice. 17-latka zarządza teraz firmą, której roczny zysk szacowany jest na 250 milionów dolarów i robi to, co naprawdę sprawia jej przyjemność.
Młodzi na rynku
Młodzi na rynku
Młodzi na rynku

Przedziwny pomysł na biznes miał 16-letni Hart Main. Nastolatek postanowił stworzyć świece zapachowe o aromacie przypominającym popularne dania.
W ten sposób powstały świece pachnące pizzą czy bekonem. Main wymyślił łącznie 14 zapachów. Wszystkie świece sprzedawane są w puszkach po zupach. Chłopak nie skupił się jednak wyłącznie na zarabianiu. Zdobywanie pieniędzy skrzętnie połączył z działalnością charytatywną. Do produkcji wykorzystuje opakowania po zupach, które trafiają do jadłodajni dla biednych. Odkupując je, daje więc zarobić tym, którzy chcą pomagać ubogim. Mimo niemałych kosztów pozyskania surowca, 16-latek dorobił się już, co najmniej 0,5 miliona dolarów.
Młodzi na rynku
Młodzi na rynku
Młodzi na rynku

Dla dobra świata działa też Jason Li, który założył firmę iReTro. 15-latek postanowił, że będzie skupował zużyte sprzęty elektroniczne po to, aby następnie dokładnie je sprawdzać i segregować. To, co nadaje się do naprawy jest przywracane do stanu pierwotnego i sprzedawane. Urządzenia nienadające się do wykorzystania trafiają natomiast do profesjonalnych punktów zajmujących się recyklingiem.
Młodzi na rynku
Młodzi na rynku
Młodzi na rynku

18-letni Nick d’Aloisio stworzył aplikację służącą do streszczania newsów.
Summly, bo tak się ona nazywa, została kupiona przez Yahoo! za niebagatelną kwotę 30 milionów dolarów. Sam d’Aloisio pracuje natomiast dla koncernu i nawet niedawno zajmował się promocją aplikacji Yahoo News Digest, która powstała na bazie jego Summly. Aplikacjami zajął się również William LeGate, który już w wieku 14 lat mógł pochwalić się kilkunastoma własnymi projektami. Pobrano je ogółem ponad 5 milionów razy. LeGate założył własną firmę Imagination Research Labs, a w wieku 19 lat może pochwalić się już ogromnym majątkiem, który bezustannie się powiększa.
Młodzi na rynku
Młodzi na rynku
Młodzi na rynku

Madison Robinson wpadła na pomysł niezwykle prosty, a jednak wyjątkowo dochodowy. Wymyśliła, że będzie projektować klapki. Jej kolorowe, wesołe wzory zainteresowały firmy obuwnicze w takim stopniu, że 16-latka dorobiła się już okrągłego miliona i bezustannie poszerza zakres swoich działań. W samym ubiegłym roku sprzedała aż 60 tysięcy par obuwia i chce dalej podbijać rynek. Jednym z ciekawszych, a zarazem najmłodszych przedsiębiorców jest 13-letni Moziah Bridges, który uwielbia tworzyć fantazyjne muchy. Na kolorowych dodatkach dla mężczyzn zarobił na razie ok. 30 tysięcy dolarów, ale jak na jego wiek, jest to i tak imponujący wynik. Tym bardziej, że Moziah współpracuje już z ekskluzywnymi sklepami działającymi w USA.
Młodzi na rynku
Młodzi na rynku
Młodzi na rynku

Czy do podbicia rynku potrzebne jest wykształcenie, doświadczenie lub rozległa wiedza o biznesie? Jak widać, te czynniki mogą być zupełnie nieistotne. Po raz kolejny możemy przekonać się, że wystarczający bywa dobry pomysł i determinacja w dążeniu do celu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Młodzi na rynku, czyli jak zarabiać na pasji?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Młodzi na rynku, czyli jak zarabiać na pasji?