Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Motocykliści z mniejszymi opłatami na A4

Finanse

rss

Motocykliści z mniejszymi opłatami na A4

2011.02.19//  D. Pęgiel
Opłata dla motocyklistów korzystających z płatnej autostrady na odcinku Kraków-Katowice zostanie obniżona do połowy stawki dla samochodów osobowych – poinformował "Dziennik Polski".

Obniżenie opłat za przejazd dla motocykli zapowiada Stalexport Autostrada Małopolska, koncesjonariusz płatnego odcinka Kraków-Katowice. Deklaracje w tej sprawie miały miejsce po tym, jak Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia w kwestii stawek za przejazd autostradami wybudowanymi za pieniądze podatnika.
motory Motocykliści...
motory ...zapłacą mniej...
motory ...za korzystanie z A4

To właśnie w tym projekcie widnieje propozycja, by opłata za przejazd motocyklem była o połowę niższa od opłaty dla samochodu osobowego. Przedstawiciele resortu sugerowali, że ten zapis ma za zadanie m.in. zmianę stanowiska koncesjonariuszy w sprawie jednolitych stawek dla aut i motorów.

Aktualnie przejazd samochodem osobowym lub motocyklem autostradą A4 na odcinku Kraków-Katowice kosztuje 16 zł (dwa razy po 8 zł płacone przy wjeździe i wyjeździe). Po wprowadzeniu zmian motocykliści zapłacą 8 zł (dwa razy po 4 zł). Według ministerialnego projektu za przejazd kilometra autostradą kierowcy aut osobowych będą płacić 20 gr, a motocykliści – o 50% mniej.
motory
motory
motory

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl; Dziennik Polski


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Motocykliści z mniejszymi opłatami na A4

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Motocykliści z mniejszymi opłatami na A4