Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Motoryzacja da 16 tys. miejsc pracy

Firma

rss

Motoryzacja da 16 tys. miejsc pracy

2011.10.15//  D. Pęgiel
Realizowane ostatnio inwestycje w polskim przemyśle motoryzacyjnym stworzą na przestrzeni najbliższych dwóch lat 15-16 tys. nowych miejsc pracy – wynika z szacunków prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomira Majmana. Wystartowała m.in. produkcja Opla Astry IV w fabryce General Motors w Gliwicach. Ponadto pojawiły się pogłoski, iż w naszym kraju mógłby powstać zakład Nissana – podała PAP.
Motoryzacja da 16 tys. miejsc pracy
Motoryzacja da 16 tys. miejsc pracy
Motoryzacja da 16 tys. miejsc pracy

Majman oznajmił, że obecnie 31 projektów inwestycyjnych złożonych do agencji odnosi się do inwestycji w przemyśle motoryzacyjnym. - Absolutna większość z nich dotyczy wyposażenia samochodów, części i silników, a więc tego, co w ciągu ostatnich trzech dni stało się naszą specjalnością. Te 31 projektów oznacza między 15 a 16 tys. nowych miejsc pracy w perspektywie najbliższych 2-2,5 roku – oznajmił prezes PAIiIZ, przyznając, że trudno dokładnie oszacować łączny koszt tych przedsięwzięć.
Przeczytaj także: Rolls-Royce inwestuje w Polsce » Jego zdaniem bardzo pomocna dla Polski jako miejsca lokowania inwestycji może być przedstawiona niedawno informacja centrum badawczego Financial Times. Wysoko oceniło ono nasz kraj jako potencjalne miejsce do inwestycji produkcyjnych. - Pierwsze zalecane miejsce, jeśli chodzi o budowę fabryk w świecie, to Stany Zjednoczone, drugie Chiny, a trzecie - Polska. Taki wynik byłby nie do pomyślenia 2-3 lata temu – oznajmił Majman.
Motoryzacja da 16 tys. miejsc pracy
Motoryzacja da 16 tys. miejsc pracy
Motoryzacja da 16 tys. miejsc pracy

Z danych przedstawionych przez prezesa wynika, iż w ciągu minionego roku - od września 2010 do połowy września 2011 roku - łączna wartość zakończonych inwestycji zagranicznych w Polsce przekroczyła 1,1 miliarda euro. To 82% więcej niż przed rokiem i prawie tyle, co w rekordowym 2007 roku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: tvp.info, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Motoryzacja da 16 tys. miejsc pracy

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Motoryzacja da 16 tys. miejsc pracy