Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Na co mężczyźni wydają najczęściej, a do czego się nie przyznają

Finanse

rss

Na co mężczyźni wydają najczęściej, a do czego się nie przyznają

2015.10.22//  P. Potocki
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę pożyczkową ratka.pl średnio 10% mniej mężczyzn niż kobiet decyduje się na wzięcie szybkiej pożyczki. Z czego to wynika? Wydajemy mniej pieniędzy, a może lepiej zarządzamy budżetem? Odpowiedź wcale nie jest taka prosta.

Statystyczny mężczyzna rzadziej niż kobieta decyduje się na pożyczenie dodatkowych środków, wynika to przede wszystkim z tego, że w dzisiejszych czasach to przeważnie kobiety, żony zajmują się wszelkimi płatnościami, budżetem przeznaczanym na życie codzienne. Skutkiem czego jest większa liczba wniosków o pożyczki ratalne od płci pięknej, jednakże panowie biorąc  pożyczki decydują się na znacznie większe kwoty. Wynika to głównie z tego, że mężczyźni kupują droższe sprzęty, takie jak RTV, AGD, to my, zajmujemy się utrzymaniem i serwisem samochodów.

Pożyczka przez internet – single aplikują najczęściej
Z danych wynika, że to single częściej podejmują odważne decyzje, nie odkładają niczego na później, żyją tu i teraz. Wpływa to na ich  poziom zadowolenia z życia oraz na odnoszenie sukcesów zawodowych, a przecież nie trzeba wieść samotnego życia żeby podejmować śmiałe decyzje. Często sami narzucamy sobie pewne ograniczenia, wpływa na to w dużym stopniu nasze otoczenie. Pamiętajmy, że jeśli sami zamkniemy sobie drogę, postawimy sobie bariery to za parę lat będziemy mogli mieć pretensję tylko i wyłącznie do siebie.

Pożyczka na telefon
Mężczyźni dużo częściej kupują wszelkiego rodzaju gadżety – nowe smartfony, tablety, komputery, smartwatche. Często słyszy się, że każdy facet ma coś z dziecka i jest w tym dużo prawdy. Nowoczesna i fajna elektroniczna zabawka to coś co nas kręci najbardziej.
Warto jednak od czasu do czasu pozwolić sobie na coś nieco bardziej szalonego. Kilkudniowy wypad w męskim gronie może okazać się wspaniałym pomysłem. Kumple, wędkowanie i błogi spokój, czasem tego typu oderwanie się od rzeczywistości może wyjść na dobre wszystkim domownikom.. Wystarczy, że co miesiąc niewielką kwotę pieniędzy odłożymy do skarbonki, aby po roku ubierała się kwota wystarczająca na wyjazd, zarazem nie uszczuplająca bieżącego domowego budżetu. Gdy jednak nie uda nam  się zaoszczędzić, pożyczka online przyjdzie nam z pomocą.

Szybka kasa na naprawę auta
Każdy z nas chyba ma takie poczucie, jednocześnie jednak mało kto jest w stanie zdecydować o zamianie wygodnej pozycji kierowcy na pasażera autobusu. Mimo tego, iż samochody psują się w najmniej oczekiwanych momentach i tak ciężko nam z nich zrezygnować. Wśród Panów najczęściej wskazywanym celem internetowych pożyczek branych w ratka.pl jest naprawa samochodu. Nic w tym dziwnego, przecież, któż z nas jest w stanie przewidzieć, iż w danym miesiącu nasze auto będzie wymagało dodatkowego budżetu. Szczególnie dotkliwe są sytuacje, gdy psuje się wszystko naraz. Naprawa, czy kupno nowych części do samochodu to niemały wydatek, a do tego często termin zapłaty jest stosunkowo krótki. W takich sytuacjach panowie często wnioskują o pożyczki ratalne, z tego względu, iż cała procedura jest dużo krótsza aniżeli wystąpienie o kredyt do banku.

Sytuacje kryzysowe mogą przytrafić się każdemu. Warto pamiętać, aby każda szybka pożyczka była przemyślana. Tylko dzięki racjonalnemu dobraniu kwoty do okresu spłaty nie popadniemy w wir zadłużeń.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: ratka.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Na co mężczyźni wydają najczęściej, a do czego się nie przyznają
 / 
Komentarze do: Na co mężczyźni wydają...
DonVito pisze:

W moim przypadku wakacje nigdy na kredyt. Planuję je najczęściej dużo wcześniej - mam subkonto na ten cel i spokojnie sobie odkładam na nie. W przypadku gadżetów zdarza mi się wziąść kredyt - tutaj planowanie średnio się sprawdza bo nowości wchodzą w takim tempie, że jak człowiek odłoży na coś to już jest coś lepszego i można tak w nieskończoność :) NIe da się ukryć, że czasem te zakupy są pod wpływem impulsu.

 / 
Komentarze do: Na co mężczyźni wydają...
swish pisze:

Ja tam nie przepadam za kredytami. Maja one sens wtedy gdy sami nie mozemy sie zmobilizowac aby uskladac na cos. A tak rate trzeba placic i nie ma zmiluj.

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Na co mężczyźni wydają najczęściej, a do czego się nie przyznają