Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Na stacjach paliwowych padają rekordowe ceny

Finanse

rss

Na stacjach paliwowych padają rekordowe ceny

2011.10.27//  D. Pęgiel
Na stacjach paliwowych w Polsce bite są rekordy cen. Na przestrzeni tygodnia litr oleju napędowego zdrożał o 12 groszy, a benzyna o cztery grosze. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja ta szybko się nie poprawi. Spodziewać się należy raczej, że ceny nadal będą rosły. Dotyczy to w szczególności oleju napędowego i LPG.
Przeczytaj także: UE ma najdroższe paliwa na świecie » Z danych Polskiej Izby Paliw Płynnych wynika, iż wczoraj średnie detaliczne ceny paliw na stacjach kształtowały się na poziomie 5,38 zł za litr ON, 5,35 zł za benzynę 95 i 2,84 zł za litr PLG. Komentatorzy zwracają uwagę na olej napędowy, który jest już droższy niż benzyna.
Na stacjach paliwowych padają rekordowe ceny
Na stacjach paliwowych padają rekordowe ceny Padają rekordowe ceny paliw
Na stacjach paliwowych padają rekordowe ceny

Eksperci podkreślają, że w dłuższej perspektywie może być jeszcze gorzej. Od nowego roku kończą się bowiem okresy przejściowe związane ze stosowaniem minimalnego podatku akcyzowego na ON. Ponadto Komisja Europejska zamierza wprowadzić zmiany w systemie opodatkowania produktów energetycznych. Planuje się m.in. drastyczny wzrost podatku akcyzowego na autogaz. Na taki krok muszą jednak wyrazić zgodę wszystkie państwa członkowskie.
Przeczytaj także: LPG stanie się nieopłacalny dla kierowców? » Nowy system opodatkowania miałby zostać oparty o ilość emisji dwutlenku węgla. Jego ilość powstała ze spalania ON jest wyższa niż w przypadku benzyny. To oznacza, że benzyna na stacjach może na trwałe stać się tańsza niż olej napędowy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, Polska The Times


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Na stacjach paliwowych padają rekordowe ceny

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Na stacjach paliwowych padają rekordowe ceny