Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Najbardziej wpływowe kobiety świata 2015 wg Forbesa

Finanse

rss

Najbardziej wpływowe kobiety świata 2015 wg Forbesa

2015.05.28//  S. Sikorska
Magazyn „Forbes” opublikował nowy ranking najbardziej wpływowych kobiet świata. Pierwsze miejsce nie było raczej zaskoczeniem. Najpotężniejsza jest kanclerz Niemiec Angela Merkel. To dość oczywiste, skoro zarządza największą gospodarką Unii Europejskiej, co oznacza dokładnie tyle, że właśnie Merkel ma ogromne znaczenie w polityce całej Wspólnoty. Niemniej jednak kanclerz Niemiec nie powinna za bardzo przyzwyczajać się do fotela liderki.
Najbardziej wpływowe kobiety świata Kanclerz Niemiec...
Najbardziej wpływowe kobiety świata ...Angela Merkel...
Najbardziej wpływowe kobiety świata ...to najpotężniejsza kobieta świata

Istnieje realna szansa, że w przyszłym roku może zostać zdetronizowana przez kobietę zajmującą obecnie 2. pozycję w rankingu. Jest to Hilary Clinton, która w zestawieniu pojawiała się regularnie od lat. Była tu już jako sekretarz stanu, jako senator, a także po prostu – jako wpływowa osoba. Tym razem jej obecność na 2. miejscu może jednak oznaczać coś więcej, bo istnieje prawdopodobieństwo, że w przyszłym roku to właśnie ona zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Stając na czele najpotężniejszego państwa, zdecydowanie stanie się najbardziej wpływową kobietą globu. Najniższy stopień podium należy do Melindy Gates, żony współzałożyciela i byłego szefa Microsoftu. Gates, który przy okazji jest najbogatszym człowiekiem na świecie, wraz ze swoją żoną są filantropami i od lat regularnie przeznaczają ogromne sumy na cele charytatywne. To właśnie dobroczynność sprawiła, że pani Gates zajęła tak wysokie miejsce w zestawieniu.
Najbardziej wpływowe kobiety świata Hilary Clinton
Najbardziej wpływowe kobiety świata Melinda Gates
Najbardziej wpływowe kobiety świata Janet Yellen

Janet Yellen, szefowa banku centralnego Stanów Zjednoczonych zalazła się na pozycji 4. Sam fakt, że piastuje tak ważne stanowisko sprawia, że jest niezwykle wpływowa. Warto przypomnieć, że obejmując fotel przewodniczącej Rezerwy Federalnej w 2014r., została pierwszą kobietą w historii, która pełni tę rolę. Pierwszą kobietą na swoim stanowisku była też Mary Barra, która w ubiegłym roku została szefową General Motors.Wiele do powiedzenia ma również Christine Lagarde, czyli przewodnicząca Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Warto przy tym dodać, że Lagarde zanotowała imponujący skok, bo przed rokiem zajmowała miejsce 33.
Najbardziej wpływowe kobiety świata Mary Barra
Najbardziej wpływowe kobiety świata Christina Lagarde
Najbardziej wpływowe kobiety świata Dilma Rousseff

7. lokata należała do pierwszej w dziejach Brazylii pani prezydent Dilmy Rousseff. Warto dodać, że to już jej druga kadencja na najważniejszym stanowisku w państwie. Obywatele najwyraźniej jej ufają, a fakt, że udało jej się stawić czoła wielkiej aferze korupcyjnej pokazuje, jak silny ma charakter. Na kolejnej pozycji znalazła się prezes Facebooka -  Sheryl Sandberg. Napisana przez nią książki dla pracujących kobiet pt. „Lean In” zyskała dużą popularność, co dodatkowo wpłynęło na pozycję samej autorki. O tym, jak dobre kobiety są w zarządzaniu świadczy także 9. miejsce Susan Wojcicki, która w sporym stopniu decyduje o losach serwisu YouTube. Dziesiątkę zamyka natomiast pierwsza dama USA Michelle Obama. Warto bowiem podkreślić, że jest ona nie tylko żoną swojego męża, ale też aktywistką społeczną.
Najbardziej wpływowe kobiety świata Sheryl Sandberg
Najbardziej wpływowe kobiety świata Susan Wojcicki
Najbardziej wpływowe kobiety świata Michelle Obama

W rankingu „Forbesa” pojawiła się tylko jedna Polka. Była to szefowa rządu Ewa Kopacz, która znalazła się na pozycji 40.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Najbardziej wpływowe kobiety świata 2015 wg Forbesa

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Najbardziej wpływowe kobiety świata 2015 wg Forbesa