Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Najdroższe zwierzęta na świecie

Finanse

rss

Najdroższe zwierzęta na świecie

2014.04.16//  S. Sikorska
2 miliony dolarów za jednego psa? Okazuje się, że istnieją na świecie ludzie skłonni tyle zapłacić za pięknego, rasowego pupila. Właśnie 2 miliony dolarów kosztował sprzedany niedawno mastiff tybetański, którego nowym opiekunem został Chińczyk pochodzący z prowincji Zhejiang. Skąd tak nieziemska suma? W tamtych rejonach mastiff tybetański uważany jest za zwierzę, które podkreśla wysoki status społeczny właściciela. A im lepsze jest jego pochodzenie, tym wyższa jest cena, za którą można wejść w posiadanie czworonoga. Okazuje się jednak, że istnieją zwierzęta, które kosztowały zdecydowanie więcej niż chiński szczeniak.
Najdroższe zwierzęta
Najdroższe zwierzęta
Najdroższe zwierzęta

Najdroższym zwierzęciem na świecie jest koń wyścigowy The Green Monkey, który został kupiony w 2006r. na giełdzie Fasing Tipton Calder przez irlandzkiego milionera za, bagatela, 16 mln dolarów. Co ciekawe, była to wyjątkowo nieudana inwestycja, bo koń zarobił na wyścigach jedynie 10 tysięcy dolarów. Warto jednak podkreślić, że w przeszłości pojawiały się konie wyścigowe, których wartość była zdecydowanie wyższa. Shareef Dancer kosztował 40 mln dolarów! Równie piękny i szybki Annihiliator sprzedany został za 19 mln dolarów.
Najdroższe zwierzęta
Najdroższe zwierzęta
Najdroższe zwierzęta

Niezwykle kosztowne mogą być także gołębie. Jeden z belgijskich hodowców posiadał stado 66 takich ptaków, które sprzedał za 6 milionów dolarów! Natomiast 1,9 miliona dolarów kosztowała, znajdująca się na 4. miejscu rankingu najdroższych zwierząt, krowa z kanadyjskiej hodowli The Ponoka Morsan Farm. Praktycznie wszystkie zwierzęta z tej hodowli sprzedawane są za ogromne pieniądze, jednak tej jednej na razie nie przebiła żadna inna krowa na świecie. 5. pozycja należy do przeuroczych, białych lwów. Jedno małe lwiątko wyceniane jest na 138 tysięcy dolarów. Cena nie powinna dziwić o tyle, że takich lwów jest na świecie zaledwie ok. 300, więc traktuje się je, jak prawdziwe unikaty.
Najdroższe zwierzęta
Najdroższe zwierzęta
Najdroższe zwierzęta

Jak się okazuje, zwierzę niekoniecznie musi być tylko pupilem, ale może również stać się wyjątkową inwestycją. Tylko, czy oby na pewno chcemy posiadać kosztownego konia lub niezwykle drogiego gołębia, czy może raczej wiernego przyjaciela, którego można niemal za darmo pozyskać ze schroniska, fundacji, przytuliska…?
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Najdroższe zwierzęta na świecie

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Najdroższe zwierzęta na świecie