Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Największy bank na świecie utworzy filię w Polsce?

Finanse

rss

Największy bank na świecie utworzy filię w Polsce?

2011.12.22//  D. Pęgiel
Bronisław Komorowski zapowiedział na środowej konferencji prasowej w Pekinie, że jeden z chińskich banków zamierza utworzyć swoją filię w naszym kraju. Mowa o największym banku na świecie - Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) - czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na "Rzeczpospolitą".
ICBC
ICBC ICBC
ICBC

Instytucja ta udziela się na rynku obligacji. Uczestniczy również w finansowaniu dużych projektów infrastrukturalnych i surowcowych takich jak wydobycie ropy naftowej w Brazylii. 30% udziałów Industrial and Commercial Bank of China posiada rząd Państwa Środka.

Z informacji przekazanych przez Jerzego Osiatyńskiego - doradcę prezydenta Komorowskiego Jerzego Osiatyńskiego - chiński bank w rozmowach ze stroną polską oznajmił, że jest zainteresowany wszystkimi instrumentami finansowym (obligacjami, kredytami, papierami dłużnymi).

ICBC powstał w 1951 roku w celu finansowania inwestycji na wsi. Ponad rok temu wszedł na szanghajską giełdę, jego oferta publiczna była warta 22 mld dolarów. Bank ten ma największą sumę bilansową na świecie - ponad 2 bln dolarów. Za pierwsze półrocze tego roku odnotował on zysk netto w wysokości 17,14 mld dol., o 29, 4% więcej niż rok wcześniej w tym samym okresie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, Rzeczpospolita


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Największy bank na świecie utworzy filię w Polsce?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Największy bank na świecie utworzy filię w Polsce?