Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Nastroje ponownie gorsze, złoty ponownie słabszy

Opinie

rss

Nastroje ponownie gorsze, złoty ponownie słabszy

2010.07.07//  Marcin R. Kiepas
Złoty koryguje w środę umocnienie z ostatnich dni, po tym jak ponownie pogorszył się klimat inwestycyjny na rynkach finansowych. O godzinie 13:08 kurs USD/PLN testował poziom 3,2728 zł, EUR/PLN 4,1215 zł, a CHF/PLN 3,0937 z Oznacza to odpowiednio wzrost o 1,7 gr, 1,1 gr i 2,1 gr w stosunku do poziomów z wczorajszego zamknięcia.
Wtorkowe silne wzrosty na europejskich giełdach, nie znalazły kontynuacji na Wall Street. Na drodze stanął odczyt indeksu ISM dla amerykańskiego sektora usług. W czerwcu indeks ten nieoczekiwanie spadł do 53,8 z 55,4 miesiąc wcześniej (rynkowy konsensus ukształtował się na poziomi 55). Niepokojący był nie tylko większy od oczekiwań spadek tego indeksu, ale także fakt, że to kolejna rozczarowująca „figura” ze Stanów Zjednoczonych, co wywołuje obawy o drugie uderzenie recesji. Wprawdzie ten strach przed drugim dnem recesji, wydaje się być przesadzony, to jest on wystarczający, żeby zniechęcić do kupna akcji.

Cieniem na nastrojach kładzie się dziś też strach przed wynikami stress-testów europejskich banków (wyniki będą znane za ponad 2 tygodnie) oraz nieoczekiwany spadek majowych zamówień w niemieckim przemyśle (-0,5% M/M wobec prognozowanych 0,5% M/M). Skuteczną przeciwwagą dla tych podażowych impulsów, nie były natomiast opublikowane rano dobre dane nt. produkcji przemysłowej na Węgrzech (13,7% R/R) i sprzedaży detalicznej w Czechach (3,1% R/R). Niewątpliwie jednak, razem z całą serią dobrych danych płynących z polskiej gospodarki, poprawiają one sentyment do całego regionu. Ten czynnik będzie miał znaczenie, gdy nastąpi trwała poprawa nastrojów na rynkach światowych.

Dzisiejsze wzrosty EUR/PLN i CHF/PLN, podobnie jak wczorajsze spadki, nie prowadzą do zmiany układu sił na wykresach obu par. Euro dalej pozostaje w pobliżu górnego ograniczenia szerokiej konsolidacji 3,80-4,20 zł. Frank natomiast znajduje się w korekcie trendu wzrostowego, który może zaprowadzić go do szczytów z lutego 2009 roku. Taka zmiana nastąpiła w przypadku USD/PLN, gdzie strona popytowa zdołała obronić, naruszone wczoraj wsparcie, tworzone przez lokalny dołek z połowy czerwca br. To zmniejsza prawdopodobieństwo spadków w najbliższych dniach.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nastroje ponownie gorsze, złoty ponownie słabszy

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Nastroje ponownie gorsze, złoty ponownie słabszy