Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Nicolas Sarkozy: istnieją dwie koncepcje UE

Polityka

rss

Nicolas Sarkozy: istnieją dwie koncepcje UE

2011.12.13//  D. Pęgiel
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy stwierdził, że zakończony w piątek szczyt Unii Europejskiej w Brukseli pokazał, iż istnieją dwie koncepcje Europy. W ten sposób odniósł się do stanowiska Wielkiej Brytanii, która odmówiła podpisania porozumienia w sprawie powołania unii fiskalnej - poinformowała IAR, na którą powołuje się Money.pl.
Nicolas Sarkozy: istnieją dwie koncepcje UE
Nicolas Sarkozy: istnieją dwie koncepcje UE Nicolas Sarkozy
Nicolas Sarkozy: istnieją dwie koncepcje UE

Zdaniem francuskiego przywódcy odmowa Londynu w klarowny sposób pokazała, że istnieją dwie koncepcje Unii Europejskiej. Pierwsza postrzega siłę wspólnoty w większej solidarności między państwami i widzi konieczność wprowadzenia kontroli budżetów. Natomiast dla drugiej UE jest wspólnym rynkiem.
Przeczytaj także: Unia Europejska bez Wielkiej Brytanii? » Z kolei unijny komisarz do spraw gospodarczych Oli Rehn przyznał, że ubolewa nad stanowiskiem Wielkiej Brytanii, które David Camerona zaprezentował w czasie zakończonego w piątek spotkania. Według niego jest ono niekorzystne zarówno dla Brytyjczyków, jak i Unii Europejskiej.
Przeczytaj także: David Cameron chce gwarancji dla Wielkiej Brytanii przy reformie eurolandu » Tymczasem Londyn zapowiedział, iż będzie bacznie przyglądał się, czy unijne instytucje nie są wykorzystywane do zażegnania kryzysu zadłużenia w strefie euro. Zdaniem rzecznika szefa brytyjskiego rządu organy te nie powinny służyć jednocześnie UE i eurolandowi. Zaznaczył on również, że Wielka Brytania podtrzymuje swoje negatywne stanowisko w kwestii wprowadzenia większej dyscypliny finansowej i ściślejszej integracji w UE.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: bankier.pl, IAR


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nicolas Sarkozy: istnieją dwie koncepcje UE

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Nicolas Sarkozy: istnieją dwie koncepcje UE