Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Niemcy: Będą opłaty za korzystanie z autostrad?

Finanse

rss

Niemcy: Będą opłaty za korzystanie z autostrad?

2012.05.27//  P. Rączka
Minister transportu Niemiec - Peter Ramsauer, planuje wprowadzenie opłat w kraju za korzystanie z autostrad przez samochody osobowe. - Mój projekt finansowania infrastruktury transportowej jest gotowy i leży już od tygodni w szufladzie. Propozycja dotyczy również myta dla samochodów osobowych - powiedział w wywiadzie dla gazety "Bild am Sonntag". Liberalna FDP, która jest w koalicji rządzących partii, natychmiast zaprotestowała przeciwko tym planom.
Minister zaproponował, aby samochody naklejały na samochód papierowe naklejki. - Można je szybko wprowadzić, niewiele kosztują i znane są Niemcom z innych krajów, jak choćby z Austrii - mówi. Jak dodaje zastosowanie elektronicznych urządzeń, współpracujących z satelitą, byłoby bardziej kosztowne i zdecydowanie trudniejsze do wprowadzenia.

Ramsauer ma nadzieję, że koalicjanci zaakceptują jego pomysł, a pierwsza dyskusja w tej sprawie ma odbyć się 4 czerwca. - Najważniejsze jest to, by wszystkie wpływy z poszły na budowę dróg uniemożliwiających nadmierną emisję hałasu - dodał minister transportu.

Sekretarz generalny liberałów nie ma zamiaru wprowadzać opłat. - Moja partia jest przeciwna "wyciąganiu ludziom pieniędzy z kieszeni". Państwo nie potrzebuje więcej pieniędzy lecz powinno wyznaczyć właściwe priorytety w polityce - powiedział Patrick Doering.

Od 2005 roku obowiązują w Niemczech opłaty za korzystanie z autostrad przez samochody ciężarowe o dopuszczalnym ciężarze całkowitym powyżej 12 ton. Według agencji dpa Ramsauer poszukuje dodatkowych źródeł finansowania dla projektów infrastrukturalnych, których realizacja została zamrożona ze względu na kryzys.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Niemcy: Będą opłaty za korzystanie z autostrad?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Niemcy: Będą opłaty za korzystanie z autostrad?