Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Nieruchomości tańsze o 40 procent

Finanse

rss

Nieruchomości tańsze o 40 procent

2009.07.28//  IAD andergrant
Jesienią ma ruszyć cykl aukcji mieszkań. Ceny wywoławcze nieruchomości będą nawet o 40 procent niższe od dotychczasowych.

Aukcje planuje zorganizować firma doradcza Colliers International. Zaprosiła ona do współpracy jeden z największych amerykańskich domów aukcyjnych - Rick Levin & Associates. - Takie aukcje od wielu lat są popularne w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Australii - zapewnia Tatiana Kałużniacka z Colliersa. W Polsce pierwsza odbędzie się w Warszawie, a później także w innych największych miastach.
- Aukcja odbywać się będzie na żywo, w domu aukcyjnym i w obecności notariusza - odpowiada Paweł Hardej, dyrektor działu aukcyjnego w Colliers International Poland. I zapewnia, że ceny wywoławcze zawsze będą niższe od dotychczasowych cen ofertowych, nawet o 40 procent.
 
Lista wystawianych mieszkań i domów będzie ogłaszana wcześniej, by potencjalni nabywcy mogli je obejrzeć w czasie dni otwartych. Ci, którzy upatrzą sobie mieszkanie, będą mogli wziąć udział w aukcji po zarejestrowaniu się i wpłaceniu notariuszowi opłaty, która w przypadku mieszkań wyniesie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Osoba, która przegra licytację odzyska te pieniądze.
 
Organizatorzy otrzymają prowizję w wysokości 2,5 procenta wartości nieruchomości. A mieszkania wystawiać będą nie tylko deweloperzy, ale i komornicy.

Ile w tym dobrej okazji, a ile dobrego PR-u firmy Colliers, zobaczymy za kilka miesięcy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Gazeta Wyborcza (www.gazeta.pl)


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nieruchomości tańsze o 40 procent

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Nieruchomości tańsze o 40 procent