Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Nieruchomości w Grecji i Hiszpanii oblegane przez inwestorów

Finanse

rss

Nieruchomości w Grecji i Hiszpanii oblegane przez inwestorów

2012.09.12//  P. Rączka
Kryzys jaki dopadł Grecję i Hiszpanię znakomicie wykorzystują inwestorzy, którzy w bardzo niskich cenach kupują luksusowe wille na Półwyspie Bałkańskim. Business Insider powołując się na niemiecki Der Tagessspiegel donosi, iż pośrednicy nieruchomości w tych państwach przeżywają prawdziwe oblężenie. Jedna z agencji poinformowała, że w tym roku sprzedała już dwa razy więcej działek i domów na wyspie Rodos niż w 2011 roku.
Nieruchomości w Grecji i Hiszpanii oblegane przez inwestorów
Nieruchomości w Grecji i Hiszpanii oblegane przez inwestorów
Nieruchomości w Grecji i Hiszpanii oblegane przez inwestorów

Ceny nieruchomości w Grecji spadły o 20 proc. w Atenach, o 25,7 proc. , a w Salonikach i o 17,8 proc. Domy wystawione na sprzedaż są obecnie warte ułamki tego, co przed kryzysem. Eksperci nie mają wątpliwości, że ceny będą ciągle spadać w dół, gdyż deweloperzy są zdesperowani do tego, aby je sprzedać.

Jeśli chodzi o Hiszpanię tam ceny spadły nawet o 30 proc. w porównaniu z 2008 rokiem i bardzo długo nie pójdą w górę. Przed kryzysem była zbyt duża podaż, zbyt łatwy dostęp do kredytowania i zawyżonych cen nieruchomości. Inwestorzy muszą się mieć jednak na baczności. Jednym z zagrożeń jest brak płynności na rynku.

„Oczywiście prawdą jest, że w Grecji i Hiszpanii można upolować świetne nieruchomościowe przeceny. Jednak nabywcy, którzy liczą na szybkie zyski, mogą się rozczarować. Ceny nieruchomości w tych krajach będą nadal spadać, a rynek nieruchomości może odżyć dopiero po kilku latach. Dlatego tak ważne jest długoterminowe spojrzenie na nabywaną nieruchomość” - komentuje Nick Marr, ekspert Homes Go Fast, firmy pośredniczącej w sprzedaży zagranicznych nieruchomości.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nieruchomości w Grecji i Hiszpanii oblegane przez inwestorów

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Nieruchomości w Grecji i Hiszpanii oblegane przez inwestorów