Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Nieruchomości w Grecji - okazja inwestycyjna?

Finanse

rss

Nieruchomości w Grecji - okazja inwestycyjna?

2012.10.04//  P. Potocki
Słoneczna Grecja z punktu widzenia wielkiego biznesu przypomina trochę legendarną Atlantydę, która tonie - w tym przypadku - pod ciężarem długu. W tych jakże niepewnych dla Grecji czasach, coraz więcej międzynarodowych firm wstrzymuje lub nawet wycofuje swoje inwestycje z Grecji. Istnieje jednak branża, która ze zdwojoną siłą przyciąga uwagę miedzynarodowych inwestorów - tych dużych jak fundusze inwestycyjne i tych małych - prywatne osoby z pewnym zasobem gotówki.
Nieruchomości w Grecji
Nieruchomości w Grecji
Nieruchomości w Grecji

Co przyciąga ich uwagę? Greckie nieruchomości. Głęboki kryzys spowodował, że ceny nawet atrakcyjnych domów w nadmorskich miejscowościach spadły do poziomu niewidzianego od wielu lat. Obecnie ceny wykończonych mieszkań na półwyspie Chalkidiki czy Krecie kształtują się na poziomie około 2000 - 2500 euro za metr kwadratowy.
Nieruchomości w Grecji
Nieruchomości w Grecji
Nieruchomości w Grecji

Dla porównania ceny apartamentów w polskich ośrodkach wypoczynkowych nad morzem to koszt około 10 tysięcy złotych za metr. Pamiętajmy jednak, że klimatu śródziemnomorskiego nie przeniesiemy do naszych kapryśnych pod względem pogody ośrodków za żadne pieniądze.

Zakup nieruchomości w kurorcie wypoczynkowym w Grecji to szansa nie tylko na świetny wypoczynek ale też okazja inwestycyjna pod kątem jej wynajmu. Trzeba jednak w tym przypadku pamiętać o ewentualnych zagrożeniach płynących z faktu, iż wciąż istnieje ryzyko wyjścia Grecji ze strefy euro. Wiązałoby się to z natychmiastową dewaluacją drachmy. Aby się przed tym zabezpieczyć ewentualne wieloletnie umowy z biurem zajmującym się obsługą wynajmu powinny być zawierane w walucie euro.
Nieruchomości w Grecji
Nieruchomości w Grecji

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Wealth Solutions


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nieruchomości w Grecji - okazja inwestycyjna?
 / 
Komentarze do: Nieruchomości w Grecji - okazja...
mirakle pisze:

Proszę --> http://www.jartom.com/nieruchomosci/index.php?szukaj=1&lang_id=15&rodzaj_tr=0&rodzaj_n=hale&rodzaj_h=&rodzaj_t=w&od=&do=&woj=0&numer=3117A&sse=0&x=50&y=12 Polskie biurowce dają o wiele większy potencjał i na nich faktycznie można zarobić. Kwestia tego czy znajdą się na rynku środki na ten cel.

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Nieruchomości w Grecji - okazja inwestycyjna?