Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Niesamowity popyt na liczniki Geigera

Firma

rss

Niesamowity popyt na liczniki Geigera

2011.05.25//  D. Pęgiel
Agencja Reuters informuje, że w Tokio zawrotne rozmiary osiąga popyt na liczniki Geigera - fabryki nie nadążają z ich produkcją. Mieszkańcy stolicy Japonii zbroją się w te urządzenia w chwili, gdy w położonej 240 km na północ od Tokio elektrowni atomowej Fukushima I wciąż trwa kryzys – donosi PAP, cytowana przez portal Onet.pl.
Mimo że od potężnego trzęsienia ziemi i towarzyszącej mu fali tsunami minęły już dwa miesiące, japońscy inżynierowie nadal walczą z wyciekiem substancji radioaktywnych z Fukushimy I, by opanować dramatyczną sytuację w poważnie uszkodzonej elektrowni. Reuters podkreśla, że wielu Japończyków przestało już komukolwiek wierzyć i dlatego decydują się na zakup liczników, żeby móc samemu weryfikować informacje o poziomie skażenia radioaktywnego.
Licznik Geigera
Licznik Geigera Licznik Geigera
Licznik Geigera

W dzielnicy Akihabara, określanej mianem tokijskiej mekki handlu elektroniką, wiele sklepów sprzedało wszystkie urządzenia tego typu i nie jest w stanie nadążyć z zaspokojeniem potrzeb klientów. - Nikt ich nawet nie ogląda, a czasem nawet nie wiedzą jak te urządzenia się nazywają, ale od czasu trzęsienia ziemi ludzie są nimi bardzo zainteresowani – twierdzi jeden ze sprzedawców. - Sprzedajemy ich 100 razy więcej – dodaje.
W produkującej liczniki Geigera fabryce Fuji Electric praca wre. - Produkujemy cztero-, pięciokrotnie więcej liczników Geigera niż normalnie – przyznaje dyrektor Michihiro Kitazawa. Większość liczników produkowanych w tej fabryce jest składanych ręcznie. Wytwarza się kilkanaście ich typów, w sumie około 2 tys. sztuk miesięcznie.
Elektrownia atomowa Fukushima I
Elektrownia atomowa Fukushima I Elektrownia atomowa Fukushima I
Elektrownia atomowa Fukushima I

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Niesamowity popyt na liczniki Geigera

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Niesamowity popyt na liczniki Geigera