Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Niska zdolność kredytowa? Dowiedz się, jak ją poprawić

Finanse

rss

Niska zdolność kredytowa? Dowiedz się, jak ją poprawić

2021.05.24//  R. Wypych

Zaciągnięcie kredytu w banku wymaga dysponowania odpowiednią zdolnością kredytowa, która stanowi jeden z podstawowych warunków udzielenia zobowiązania. Co robić, gdy jest na tyle niska, że uniemożliwia skorzystanie z wybranej oferty? Poznaj sprawdzone i bezpieczne sposoby na podwyższenie zdolności kredytowej.

 


Pozbycie się długów
Jednym z kluczowych aspektów, który wpływa na zdolność kredytową, jest zadłużenie klienta. Nietrudno się domyślić, że im większą część dochodów przeznacza się na spłacanie zobowiązań, tym mniej stabilna jest sytuacja finansowa osoby wnioskującej o dodatkowe środki w banku. Co istotne, jako zobowiązania traktowane są nie tylko kredyty i pożyczki, ale również aktywne karty kredytowe oraz zadłużenia na koncie, nawet gdy z nich nie korzystasz. Dlatego jeśli zależy Ci na poprawie zdolności kredytowej i otrzymaniu kwoty, o którą wnioskujesz, przed złożeniem dokumentów w banku w miarę możliwości pospłacaj zobowiązania, zamknij karty kredytowe i zlikwiduj debet na osobistym rachunku rozliczeniowym.
Konsolidacja zobowiązań
Ta porada przeznaczona jest dla osób, które spłacają kilka kredytów lub pożyczek zaciągniętych w bankach. Aby poprawić swoją wiarygodność i zwiększyć szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku, warto skonsolidować całe swoje zadłużenie, ponieważ banki przychylniej patrzą na klientów, którzy mają jeden kredyt w danej placówce niż kilka w różnych.

Spłacanie zobowiązań na czas
Jak można wywnioskować z kalkulatora zdolności kredytowej dostępnego na stronie https://finanse.rankomat.pl/kalkulatory/kalkulator-zdolnosci-kredytowej/, przebieg historii zadłużenia jest ważny czynnikiem, który ma wpływ na zdolność kredytową. Łatwo się domyślić, że niespłacone w przeszłości zobowiązania negatywnie rzutują na postrzeganie klienta przez bank. I odwrotnie – osoby, które mają na koncie pomyślnie spłaconych wiele kredytów czy pożyczek bankowych, mogą liczyć na wiarygodność w oczach banków.

Zaciągnięcie długu we dwoje
To rozwiązanie skutecznie podwyższa zdolność kredytową, ale tylko pod warunkiem, że druga osoba osiąga dochody. W takiej sytuacji zarobki się sumują, co przekłada się na możliwość pozyskania większej kwoty w ramach kredytu. Trzeba jednak pamiętać również o przeciwnej sytuacji, tzn. o tym, że zadłużenie się z osobą, która nie pracuje i nie odnotowuje dochodów, a znajduje się na utrzymaniu klienta, prowadzi do przeciwnego efektu, czyli obniżenia zdolności kredytowej.

Zabezpieczenie zobowiązania
Aby zapewnić sobie możliwość pożyczenia dużej kwoty, warto rozważyć ubezpieczenie zobowiązania. Jest to zresztą rozwiązanie często proponowane przez banki, szczególnie w przypadku kredytów hipotecznych. Jeżeli interesuje Cię pożyczenie pieniędzy na zakup bądź budowę nieruchomości, atrakcyjne oferty znajdziesz pod adresem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/hipoteczne/.

Skorzystanie z cross-sellingu
Sprzedaż wiązana jest obecnie powszechnie stosowaną metodą przez banki, które w zamian za skorzystanie z dodatkowych produktów gwarantują klientom określone profity, jak np. podwyższona zdolność kredytowa.

Obniżenie wysokości raty
Jednym z ważnych aspektów, który wpływa na zdolność kredytową, jest wysokość pojedynczej raty. Im niższa jest jej wartość, tym mniejsze obciążenie dla domowego budżetu, a co za tym idzie – wyższa zdolność kredytowa.

Spłacanie kredytu w ramach rat równych
Jeżeli zależy Ci na pożyczeniu maksymalnie wysokiej kwoty, zdecyduj się na spłacanie zobowiązania w ramach rat równych, ponieważ wybór malejących obniża zdolność kredytową. 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Niska zdolność kredytowa? Dowiedz się, jak ją poprawić
 / 
Komentarze do: Niska zdolność kredytowa? Dowiedz...
Tymon pisze:

Spłacać w terminie nie zawsze się da. My w pandemii popłynęliśmy finansowo przez stratę pracy. Teraz pomaga mi firma oddłużająca splacamswojedlugi.pl która negocjuje warunki spłaty z wierzycielami, żeby umorzyli częściowo. Już mam obniżone długi

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Niska zdolność kredytowa? Dowiedz się, jak ją poprawić