Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Noblista: złoty ocalił Polskę przed gospodarczym horrorem

Finanse

rss

Noblista: złoty ocalił Polskę przed gospodarczym horrorem

2013.03.28//  D. Pęgiel
Tagi: Euro PLN Polska
Paul Krugman, noblista w dziedzinie ekonomii z 2008 roku, oznajmił na łamach gazety "New York Times", że wejście Polski do strefy euro może skończyć się fatalnie. Ekonomista podkreślił, iż dzięki złotówce nasz kraj lepiej radzi sobie z kryzysem – podała Informacyjna Agencja Radiowa.                

Zdaniem Krugmana w przeciwieństwie do Portugalii, Cypru, Grecji i Hiszpanii polski rząd posiada instrument, który pozwala lepiej reagować na sytuację gospodarczą. Zaznaczył, że w momencie wybuchu kryzysu władze w Warszawie mogły szybko skorygować realny kurs złotego i ochronić swoją gospodarkę.
Paul Krugman
Paul Krugman Paul Krugman
Paul Krugman

- Chociaż wzrost gospodarczy Polski nieco spowolnił na skutek cięć budżetowych, to na tle innych państw europejskich Polska uniknęła gospodarczego horroru - stwierdził Krugman. Według niego snucie wizji wstąpienia do eurolandu wydaje się co najmniej nierozważne, jeśli weźmie się pod uwagę takie doświadczenia. Na zakończenie artykułu Krugman stwierdził, że mimo dowodów przemawiających za pozostaniem poza strefą euro, rządzący Polska "nadal wierzą, że jeszcze jeden szturm kawalerii wystraszy czołgi".

Paul Krugman jest amerykańskim ekonomistą, który stworzył tak zwaną "nową geografię ekonomiczną". Zajmuje się m.in. teoriami wyjaśniającymi zjawiska związane z procesem globalizacji. Za opracowanie nowej teorii handlu międzynarodowego w 2008 roku został nagrodzony ekonomiczną Nagrodą Nobla.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: IAR


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Noblista: złoty ocalił Polskę przed gospodarczym horrorem

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Noblista: złoty ocalił Polskę przed gospodarczym horrorem