Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Oczekiwanie na odbicie na GPW

Finanse

rss

Oczekiwanie na odbicie na GPW

2009.06.18//  Przemysław Kwiecień
Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie, z uwagi na dzisiejsze spadki na azjatyckich parkietach (Nikkei -1,39 procenta), może rozpocząć się na poziomach zbliżonych do środowego zamknięcia (WIG20 1926,12 pkt.; WIG 31125,88 pkt.).
 
Kolejne godziny notowań powinny jednak przynieść wzrosty cen akcji. Po trzech dniach spadków, które sprowadziły indeks dużych spółek z 2041,32 pkt. w piątek do 1926,12 pkt. wczoraj na zamknięciu, odbicie jest naturalnym zjawiskiem. Szczególnie, że analogiczne wzrostowe odbicie powinno mieć miejsce na czołowych zachodnioeuropejskich parkietach.

Powyższe oczekiwania wzrostowej sesji w Warszawie mogłyby pokrzyżować tylko rynkowe rozgrywki związane z wygasającymi jutro czerwcowymi seriami kontraktów terminowych.
Dziś na rynek trafi duża grupa danych makroekonomicznych. Przed południem inwestorzy dowiedzą się jak w maju kształtowała się dynamika sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii oraz poznają decyzję Narodowego Banku Szwajcarii ws. stóp procentowych. Po południu natomiast światło dzienne ujrzą majowe dane o wynagrodzeniach i zatrudnieniu w Polsce, protokół z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, tygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy oraz indeksy Fed z Filadelfii i wskaźników wyprzedzających. Potencjalnie największy wpływ na nastroje będą miały te dwa ostatnie raporty. Tyle tylko, że z uwagi na późną godzinę publikacji (16-ta), wpływ na sytuację na GPW będzie umiarkowany.

Ostatnie spadki na GPW nie prowadzą jeszcze do zmiany układu sił na wykresie indeksu WIG20. Sygnały kupna z pierwszych dni czerwca (wybicie górą z miesięcznej konsolidacji), wciąż pozostają aktualne, a to oznacza, że trwające od poniedziałku spadki są tylko korektą.
Sygnały kupna zostaną zanegowane z chwilą przełamania przez indeks WIG20 strefy popytowej 1900-1920 pkt., jaką na wykresie dziennym tworzy czteromiesięczna linia trendu wzrostowego oraz szczyt z 6 stycznia br. Jednak nawet wówczas spadki nie powinny sprowadzić indeksu poniżej 1800 pkt. (dolne ograniczenie majowej konsolidacji).
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Oczekiwanie na odbicie na GPW

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Oczekiwanie na odbicie na GPW