Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Od jutra obowiązkowa rezerwacja miejsc w 2. klasie TLK

Firma

rss

Od jutra obowiązkowa rezerwacja miejsc w 2. klasie TLK

2011.12.18//  D. Pęgiel
Od 19 grudnia 2011 do końca lutego 2012 roku będzie funkcjonowała obowiązkowa rezerwacja miejsc w drugiej klasie w kilku pociągach Twoich Linii Kolejowych. Zdaniem pomysłodawców tego przedsięwzięcia pozwoli ono uniknąć przeładowania pociągów.

Dotychczas całkowita rezerwacja miejsc siedzących obejmowała pociągi krajowe kategorii Express, Express InterCity, a od 1 czerwca tego roku także wagony klasy pierwszej TLK. Program pilotażowy, który zakłada rezerwacje miejsce w drugiej klasie TLK, dotyczy pociągów Kossak z Przemyśla do Szczecina, Gałczyński z Lublina do Szczecina, Pobrzeże z Krakowa do Kołobrzegu i Monciak-Krupówki z Zakopanego do Gdyni.
Od jutra obowiązkowa rezerwacja miejsc w 2. klasie TLK Od jutra wejdzie w życie...
Od jutra obowiązkowa rezerwacja miejsc w 2. klasie TLK ...obowiązkowa rezerwacja...
Od jutra obowiązkowa rezerwacja miejsc w 2. klasie TLK ...miejsc w 2. klasie TLK

Osoby, które postanowią podróżować jednym z nich, po kupnie miejscówki za 5 złotych uzyskają gwarancję miejsc siedzących zarówno w klasie 1., jak i w 2 - czytamy na Money.pl.

Wcześniej minister transportu Sławomir Nowak oświadczył, że wprowadzenie tego systemu zapobiegnie przeładowaniu pociągów. Prezes PKP Intercity Janusz Malinowski zaznaczył natomiast, iż w przypadku rezerwacji wszystkich miejsc siedzących, pasażer będzie mógł nadal nabyć bilet, ale zostanie poinformowany, że czeka go jazda na korytarzu.

W okresie świąteczno-noworocznym PKP Intercity zapowiedziały uruchomienie w sumie 26 dodatkowych pociągów, w tym 6 kategorii Express i 20 TLK. Będą one zmierzać przede wszystkim do górskich miejscowości turystycznych (m.in. Zakopane, Wisła czy Krynica) z m.in. z Warszawy, Gdańska, Szczecina czy Krakowa – poinformowała PAP, na którą powołuje się portal Money.pl.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: money.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Od jutra obowiązkowa rezerwacja miejsc w 2. klasie TLK

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Od jutra obowiązkowa rezerwacja miejsc w 2. klasie TLK