Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   "Od września dajemy za darmo" - wyrok sądu ws. "seksistowskiej" reklamy

Prawo

rss

"Od września dajemy za darmo" - wyrok sądu ws. "seksistowskiej" reklamy

2013.03.13//  D. Pęgiel
Sąd Apelacyjny w Warszawie przystał na wyrok sądu pierwszej instancji i stwierdził, że reklama "Od września dajemy za darmo", z kobietą w figlarnej pozie, nie jest obraźliwa. Mateusz Trojanowski z Kancelarii Radców Prawnych Meritum, który reprezentowała firmę Multimedia Polska, z zadowoleniem przyznał, że sąd podzielił pogląd jego klienta, iż "podstawą roszczeń są pewne skojarzenia powódki, które nie są równoznaczne z naruszeniem czyichś dóbr osobistych.
Reklamą "Od września dajemy za darmo" firma Multimedia Polska promowała darmowy dostęp do Internetu. Sprawa z powództwa Gender Center toczyła się od 2011 roku. Zdaniem reprezentantki fundacji Agnieszki Mrozik reklama była seksistowska i dyskryminująca, dlatego organizacja domagała się natychmiastowego usunięcia jej z przestrzeni publicznej. W maju 2012 roku żądania te odrzucił sad okręgowy.

Wczoraj Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok sądu okręgowego. - Ta reklama nie wykracza poza standardy. Co więcej, pani Mrozik ani fundacja Gender Center nie miały uprawnienia do występowania w tej sprawie. Bo to nie jej dobro osobiste zostało, nawet teoretycznie, dotknięte. Ona nie występowała na tej reklamie, czyli nie jej wizerunek był uwidoczniony – oznajmił w rozmowie z radiem TOK FM Trojanowski.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: TOK FM


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
"Od września dajemy za darmo" - wyrok sądu ws. "seksistowskiej" reklamy

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   "Od września dajemy za darmo" - wyrok sądu ws. "seksistowskiej" reklamy