Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Odszkodowanie za mysz w napoju Mountain Dew

Firma

rss

Odszkodowanie za mysz w napoju Mountain Dew

2012.01.05//  D. Pęgiel
Od 2009 roku Ronald Ball nie kupił napoju Mountain Dew i zaznacza, że już nigdy tego nie zrobi. Decyzja Amerykanina motywowana jest mysim truchłem, które znalazł w puszce tego produktu. Dodatkowo rzekomy poszkodowany z powodu tego nieciekawego odkrycia pozwał PepsiCo i zażądał 50 tysięcy dolarów odszkodowania. Jako dowód przesłał do siedziby firmy zdechłą mysz - czytamy na portalu Dailymail.co.uk.
Odszkodowanie za mysz w napoju Mountain Dew Pewien Amerykanin chce...
Odszkodowanie za mysz w napoju Mountain Dew ...odszkodowania za mysz...
Odszkodowanie za mysz w napoju Mountain Dew ...w napoju Mountain Dew

Przed sądem koncern podważył zeznania Ronalda Balla, przytaczając opinie eksperta. Stwierdził on, że kwas używany do produkcji napoju przemieniłby gryzonia w ''galaretowatą substancję'' zanim puszka znalazłaby się w sklepie.

Specjalista podkreślił także, że jako dodatkowy środek rozmiękczający mógłby zadziałać inny składnik Mountain Dew: bromowany olej roślinny. Na Starym Kontynencie i w Japonii stosowanie tej substancji w napojach jest zabronione. Natomiast w Stanach Zjednoczonych dopuszcza się ją w niewielkich ilościach.

Zdaniem komentatorów rzekomemu poszkodowanemu przez koncern trudno będzie zbić takie argumenty. Tym bardziej, że firma pozbyła się głównego dowodu - myszy, która miała utopić się w napoju Mountain Dew.

Przy okazji warto pokrótce wspomnieć historię tego bezalkoholowego trunku o smaku cytrusowym. Wynaleziono go w Marion (stan Wirginia) w 1948 roku. Tego samego roku został po raz pierwszy sprzedany w Knoxville (stan Tennessee). W Polsce Mountain Dew można kupić od 2002 roku.

W jego skład wchodzą m.in. woda, cukier, kwas cytrynowy (regulator kwasowości), cytrynian sodu (regulator kwasowości), benzoesan sodu (substancja konserwująca), kofeina, guma arabska (stabilizator) czy kwas askorbinowy (przeciwutleniacz).
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: dailymail.co.uk


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Odszkodowanie za mysz w napoju Mountain Dew

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Odszkodowanie za mysz w napoju Mountain Dew